Stal pokonała Olimpię.

II-ligowa Stal Stal Stalowa Wola wyeliminowała z rozgrywek Pucharu Polski I-ligową Olimpię Grudziądz. Gole dla zielono-czarnych strzelili Łukasz Sekulski i Mateusz Argasiński.

Od początku pucharowej potyczki w Stalowej Woli przeważali gospodarze. Co chwilę dochodzili pod pole karne Olimpii, ale brakowało jednak precyzji w dograniach bądź strzałach. Ekipa z Grudziądza w 10. minucie mogła zdobyć gola, ale po akcji Łukasza Suchockiego i strzale Oskara Trzepacza piłkę z linii bramkowej wybił Adrian Bartkiewicz. Dziewięć minut później Suchocki znów postraszył gospodarzy. Po zagraniu od Roberta Szczota pomocnik Olimpii przegrał pojedynek sam na sam z Tomaszem Wietechą.

Z minuty na minutę przewagę zaczynała osiągać Olimpia. W 37. minucie zielono-czarni mieli bardzo dobrą okazję. Po kombinacyjnie rozegranym rzucie wolny piłka trafiła do Przemysława Żmudy, który z kilku metrów trafił jednak z Michała Wróbla. W odpowiedzi bardzo aktywny Suchocki wpadł w pole karne, ale z ostrego kąta zdołał tylko wywalczyć rzut rożny. W 45. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Paweł Giel i Wróbel z problemami wybił piłkę poza boisko.

Po zmianie stron nieco lepiej prezentowali się gospodarze, ale brakowało przede wszystkim klarownych okazji bramkowych. W 51. minucie w dogodnej okazji niecelnie głową uderzył Milan Andelković. W 69. minucie gospodarze wykorzystali błąd defensywy gości. Piłka trafiła przed pole karne do Łukasza Sekulskiego, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z Michałem Wróblem i zdobył gola dla zielono-czarnych.

Olimpia rzuciła się do odrabiania strat. Brakowało im jednak pomysłu na sforsowanie bloku defensywnego Stalówki. W ostatnich minutach goście rzucili wszystko na jedną kartę, ale zamiast bramki wyrównującej stracili drugiego gola. W 93. minucie Mateusz Argasiński huknął sprzed pola karnego i Wróbel musiał wyjmować futbolówkę z własnej siatki.

Stal Stalowa Wola – Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0)
1:0 – Łukasz Sekulski 69′
2:0 – Mateusz Argasiński 90 +3′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha – Adrian Bartkiewicz, Michał Czarny, Przemysław Żmuda, Krystian Wrona, Radosław Mikołajczak (90+2′ Kamil Samołyk), Marcin Kowalski, Dawid Kałat (67′ Michał Michałek), Paweł Giel (79′ Mateusz Argasiński), Michał Mistrzyk, Łukasz Sekulski.

Olimpia Grudziądz: Michał Wróbel – Adrian Bielawski, Milan Andjelković, Michał Łabędzki, Jakub Rulewski (46′ Michal Piter-Bucko), Bruno Żołądź, Bartosz Śmietanko, Robert Szczot, Łukasz Suchocki, Karol Zastawny (76′ Jarosław Kopiński), Oskar Trzepacz (64′ Nikodem Manthey).

Żółte kartki: Marcin Kowalski, Michał Czarny (Stal) oraz Bartosz Śmietanko, Adrian Bielawski, Łukasz Suchocki (Olimpia).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni