Stal jedzie do Legionowa.

Przed nami 24 kolejka spotkań o mistrzostwo II Ligi grupy wschodniej. W sobotę – 12 kwietnia o godzinie 16:00 Stal rozegra mecz z Legionovią w Legionowie.
Gospodarze najbliższego meczu wygrali ostatnio drugi, niezwykle ważny pojedynek z rzędu. Dwa tygodnie temu podopieczni  Marka Papszuna wywieźli trzy punkty z Łowicza (1:2), a teraz bez trudu ograli Olimpię w Zambrowie (0:3). Bramki w ostatnim meczu zdobywali: Czerkas -2 i Pielak. Po tych zwycięstwach Legionovia wskoczyła na 10 pozycję w tabeli i ma na koncie 32 punkty. Tym samym zespół stał się jednym z poważnych kandydatów do walki o pierwszą ósemkę ponieważ do 8 miejsca w tabeli traci zaledwie 2 punkty.
Piłkarze Stali Stalowa Wola zremisowali u siebie 1:1 ze Zniczem Pruszków i stracili kolejne punkty do czołówki tabeli. Stalówka traci 6 oczek do dwóch pierwszych zespołów. Po przegranej z Olimpią w Elblągu (1:0) i szczęśliwym remisie ze Zniczem stopniała przewaga Stali nad strefą spadkową. Już tylko 3 punkty dzielą zielono-czarnych od zagrożonego spadkiem dziewiątego miejsca. Stalowcy są na 4 miejscu w tabeli z dorobkiem 37 punktów.
W rundzie jesiennej Stal pokonała Legionovię przy ul. Hutniczej 2:0. Obie bramki zdobył w tym meczu Wojciech Fabianowski.
W sobotę czeka na nasz zespół kolejny trudny przeciwnik, który pokazał, że może jeszcze sporo zdziałać w lidze. W Legionowie zanosi się na ciekawe, pełne emocji widowisko. Liczymy na dobry występ naszych piłkarzy i punkty przywiezione z ciężkiego terenu.
Życzymy powodzenia.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni