Stal jedzie do Katowic.

Już jutro drugoligowcy wznowią rozgrywki po przerwie zimowej. Hitem 20. kolejki można określić spotkanie wicelidera Rozwoju Katowice z zajmującą czwartą pozycję w tabeli Stalą Stalowa Wola.

W drużynie gospodarzy sobotniego meczu nastroje są optymistyczne, nowym dyrektorem sportowym klubu z Katowic został Kamil Kosowski, który m.in. będzie odpowiedzialny za pracę z napastnikami. Trener Rozwoju, Dietmar Brehmer nie ukrywa, że cieszy się ze zmian personalnych zachodzących przy ulicy Zgody.

-„Cieszę się z obecności takich osób. To świetne dla naszej reputacji, a dla mnie jako trenera motywacja do pracy plus gwarancja cennych podpowiedzi. To są postaci ważne i szanowane w świecie. Jestem zadowolony, że zmierza to w takim kierunku. Gdy zaczynałem swoją przygodę z Rozwojem 27 lat temu, będąc małym chłopcem, w życiu nie pomyślałbym, że klub znajdzie się w takim miejscu. Cieszę się, że runda wreszcie się zaczyna. Niecierpliwimy się już na myśl o sobotnim meczu ze Stalą Stalowa Wola” – przyznał Dietmar Brehmer.

Całkiem nieźle przedstawia się też sytuacja w Stalówce. Zarządowi Stali udało się utrzymać niemal w pełni kadrę zespołu z jesieni, a nawet ją uzupełniono. Stal po 19. kolejkach traci do lidera tylko dwa punkty i sportowo na pewno jest w stanie powalczyć na wiosnę o najwyższą lokatę. Problemy już tradycyjnie pojawiają się jeśli chodzi o finanse i infrastrukturę, klub nie dysponuje bowiem odpowiednim stadionem i zapleczem na miarę I ligi.

-„Zespół ma ugrać najwięcej jak się da. Na razie nie ma co rozpatrywać scenariuszy, czy będzie awans czy nie” – mówi Mariusz Szymański, prezes Piłkarskiej Spółki Akcyjnej „Stal”.

Jesienią w meczu w Stalowej Woli Stal pokonała Rozwój 1:0, a jedyną bramkę zdobył Łukasz Sekulski.

Prezentujemy podsumowanie transferów obu drużyn w przerwie zimowej:

Rozwój Katowice
Niespodziewanego wicelidera zimą opuściło sześciu piłkarzy. W większości byli to gracze rezerwowi, rzadko pojawiający się na boisku. Wyjątkiem wśród nich jest Przemysław Szymiński. Podstawowy obrońca katowiczan znalazł zatrudnienie w Wiśle Płock.
Luki zostały wypełnione w pełni. Do Rozwoju dołączyło sześciu piłkarzy. Wśród ich poprzednich pracodawców znaleźć możemy kluby, które w II lidze robią wrażenie -Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin czy Arka Gdynia. W praktyce żaden z nich nie grał regularnie. Albo byli rezerwowymi w swoich klubach, albo grali w zespołach rezerw.

Stal Stalowa Wola
Głównym celem, największej rewelacji rundy jesiennej, było utrzymanie w klubie najlepszego strzelca ligi – Łukasza Sekulskiego. Ku uciesze kibiców Stalówki, udało się go zrealizować. Z kadry ubyło dwóch młodych piłkarzy, którzy jesienią dość często pojawiali się na murawie, ale rzadko w pełnym wymiarze czasowym.
Skromny budżet Stali nie pozwolił na dokonanie wielkich transferów. Do drużyny dołączyło trzech piłkarzy z rezerw oraz 21-letni pomocnik z III-ligowej Stali Rzeszów – Kamil Jakubowski. Ciekawym transferem może okazać się sprowadzenie 23-letniego Czarnogórca, wychowanka Crvenej Zvezdy Belgrad, Danko Kovačevića. Transfer jednak dość ryzykowany, Stalówka jest już ósmym klubem w karierze tego zawodnika. Ostatnio grał dla serbskiego FK Bezanija.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni