Sparing: „Stalówka” wygrała w Niecieczy

Nasi piłkarze rozegrali drugie spotkanie w zimowym okresie przygotowawczym. W sobotnim sparingu rywalem „Stalówki” była drużyna z Fortuna I ligi, Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Zielono-czarni mają już za sobą dwa mecze sparingowe. Najpierw 18 stycznia pokonali 1:0 Wisłę Sandomierz, a teraz ograli 2:0 drużynę Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

„Stalówka” już po pierwszej części spotkania mogła prowadzić 1:0. Po około 30 minutach gry faulowany w polu karnym gospodarzy był nowy piłkarz naszej drużyny, Adrian Szczutowski. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Krzysztof Kiercz.

W 55. minucie zielono-czarni dopięli swego i strzelili gola. Bramkarza zespołu z Fortuna I ligi pokonał Michał Płonka. 1:0 dla Stali.

Drużyna z Niecieczy do remisu mogła doprowadzić 66. minucie, ale świetnie spisał się nasz bramkarz. Matthew Korziewicz, kolejny nowy nabytek „Stalówki”, obronił bowiem rzut karny! W 71. minucie dał o sobie znać także Piotr Zmorzyński, który do Stali również dołączył zimą. Piotr strzelił gola, a nasza drużyna objęła prowadzenie 2:0.

Takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie. „Stalówka” rywala pokonała 2:0 i odniosła drugie zwycięstwo w drugim spotkaniu sparingowym w zimowym okresie przygotowawczym. W kolejnej takiej potyczce, 29 stycznia, rywalizować będziemy z Koroną II Kielce.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Stal Stalowa Wola 0:2 (0:0)

0:1 – Michał Płonka 55′

0:2 – Piotr Zmorzyński 71′

Składy:

Stali Stalowa Wola: Pietrzkiewicz (30’ Siudak, 63’ Korziewicz) – Witasik (46’ Śpiewak), Kiercz, Mroziński (46’ Jarosz) – Sobotka (46’ Zmorzyński), Jopek (46’ M. Płonka, 60′ Szifer), Stelmach, Chromiński (46’ Zawodnik Testowany), Szifer (46’ Waszkiewicz) – T. Płonka (46′ Fidziukiewicz), Szczutowski (50’ Tłuczek).

ZOBACZ TAKŻE: Sparing: „Stalówka” lepsza od Wisły Sandomierz

#WróćNaHutniczą #Hutnicza15

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni