Sparing na remis.

W czwartkowym sparingu dwóch drugoligowych zespołów piłkarze Stali Stalowa Wola zremisowali na swoim stadionie ze Stalą Mielec 2:2 (1:0), Partyka, M. Tur dla Stali Stalowa Wola.
Stal Stalowa Wola: Wołoszyn – Barański, Czarny, Wrona, Wieczorek, Stelmach, P. Tur, M. Tur, Partyka, Argasiński, Mistrzyk oraz Drzymała, Płoskoń.

Obaj trenerzy sprawdzali nowych zawodników. Mecz rozpoczął się z dwudziestominutowym opóźnieniem, bo brakowało sędziego, a trener gości, Rafał Wójcik, nie był zadowolony, że spotkanie zakończyło się wcześniej niż po 90 minutach.

Spotkanie poprowadził stalowowolski sędzia, Robert Sienkiewicz i dobrze, że akurat pojawił się na stadionie, chcąc obejrzeć sparing. Bo nie było arbitra i dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności jednak się znalazł i zgodził się poprowadzić spotkanie. Sędzia pierwszą połowę zakończył po 40 minutach, a drugą po 35 minutach, tłumacząc, że zawodnicy obu zespołów prosili go, by skończyć spotkanie wcześniej, bo są po ciężkim sezonie. Trener Wójcik po ostatnim gwizdku sędziego chciał jednak, by sparing potrwał dłużej, ale ostatecznie nic już nie wskórał i zawodnicy obu ekip zeszli do szatni.

Stalowowolski zespół miał trenować jeszcze do piątku, ale trenerzy Paweł Wtorek i Artur Lebioda zdecydowali, że sparing z rywalami z Mielca zakończy posezonowe zajęcia i zespół spotka się po wakacyjnej przerwie ponownie 1 lipca. W naszej drużynie zagrali między innymi testowani Piotr Wieczorek z Calisii Kalisz, Krystian Wrona z Sokoła Sieniawa, Karol Barański z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, szansę dostało też kilku juniorów. Dla mielczan jednego z goli strzelił testowany gracz, Michał Bondara z Tygrysa Huta Mińska.

Trenerzy Wtorek i Lebioda umowy ze Stalą Stalowa Wola mają do 30 czerwca i na razie nie wiadomo, czy poprowadzą nasz zespół w kolejnym sezonie. Mają swoje warunki, w tym listę nowych piłkarzy, których widzieliby w zespole. Z naszej drużyny mogą odejść Sylwester Sikorski, Mariusz Sacha, Wojciech Reiman.

echodnia.eu

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni