Skład II ligi na sezon 2017/2018.

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia w kwestii awansów i spadków. Beniaminkami na centralnym szczeblu rozgrywek w sezonie 2017/2018 będą cztery zespoły.
Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie awansował do II ligi po remisie 1:1 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Drwęca występowała na szczeblu centralnym po raz ostatni w 2006 roku.
Piłkarze Gwardii Koszalin awansowali do II ligi po zwycięstwie 2:0 z Chemikiem Bydgoszcz. Najgroźniejszym konkurentem zespołu z Pomorza były rezerwy Lecha Poznań.
GKS 1962 Jastrzębie zapewnił sobie awans do II ligi zwycięstwem 4:0 z rezerwami Miedzi Legnica.
Na szczeblu centralnym zagra również Garbarnia Kraków. Kluby obroniły pozycję lidera w ostatniej kolejce. GKS 1962 Jastrzębie stoczył korespondencyjny pojedynek z Ruchem Zdzieszowice, natomiast Garbarnia Kraków nie dała się wyprzedzić Motorowi Lublin. Garbarnia wykorzystała sytuację i w sobotę pokonała 2:0 Unię Tarnów.
W II lidze pozostaje Radomiak. W rewanżowym meczu barażowym zespół z Radomia nie był w stanie odrobić strat z pierwszego, przegranego 0:4, spotkania. Bytovia Bytów pokonała II-ligowca 2:0 i utrzymała się w Nice I lidze.
Spadkowiczami z I ligi są zespoły dobrze znane Kibicom. Swoją przygodę z zapleczem ekstraklkasy zakończyły: MKS Kluczbork, Znicz Pruszków i Wisła Puławy.

Pełny skład II ligi na sezon 2017/2018:

MKS Kluczbork
Wisła Puławy
Znicz Pruszków
Błękitni Stargard
GKS Bełchatów
Gryf Wejherowo
Legionovia Legionowo
Olimpia Elbląg
Radomiak Radom
ROW 1964 Rybnik
Rozwój Katowice
Siarka Tarnobrzeg
Stal Stalowa Wola
Warta Poznań
Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Gwardia Koszalin
GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)
Garbarnia Kraków

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni