Siarka-Stal, mecz nie tylko o punkty.

W lokalnym środowisku to coś więcej niż zwykły mecz o trzy punkty. Naprzeciwko siebie staną dwie drużyny, które w derbowej potyczce walczyć będą o prymat w regionie. Czas na Wielkie Derby Podkarpacia!

Dla kibiców w Stalowej Woli i Tarnobrzegu to najważniejszy mecz w sezonie. W dniu, w którym odbywają się Wielkie Derby Podkarpacia, wszystko inne schodzi na dalszy plan. Nie inaczej będzie w sobotę. Wiele wskazuje bowiem na to, że piłkarski obiekt w Tarnobrzegu wypełni się do ostatniego miejsca. Z samej tylko Stalowej Woli na tę potyczkę wybiera się około tysiąca osób. Śmiało można stwierdzić, że będzie to zdecydowanie najciekawszy mecz 22. kolejki II ligi, a kto wie, może i całej rundy wiosennej?

Oba zespoły to odwieczni rywale. W tym sezonie lepiej spisuje się Stal, która znajduje się w ścisłej czołówce ligowej tabeli. Siarka do zielono-czarnych traci jednak tylko pięć punktów. Obie drużyny cały czas są więc w grze o awans do I ligi, która ekipy z Podkarpacia nie widziała już od dawna.
Siarka i Stal do sobotnich derbów podejdą w nieco innych nastrojach. Gospodarze z Tarnobrzega wygrali bowiem w ostatniej kolejce na trudnym terenie w Rybniku, Stalowcy z kolei nie sprostali na własnym boisku Nadwiślanowi Góra. – Może nam się przyda taki zimny prysznic przed derbami. Oby nam to wyszło na dobre – powiedział pomocnik Stali, Radosław Mikołajczak.

Obaj trenerzy nie mogą skorzystać z usług wszystkich swoich piłkarzy. Ryszard Kuźma nie będzie mógł brać pod uwagę kontuzjowanego Roberta Chwastka i pauzującego za żółte kartki podstawowego młodzieżowca Jakuba Więcka. Z kolei opiekun ekipy ze Stalowej Woli Jaromir Wieprzęć ma nieco większe problemy. Od dłuższego czasu nie trenuje Michał Czarny, a dopiero do zdrowia po urazie wraca inny podstawowy stoper, Michał Bogacz, który być może znajdzie się w składzie na derbowe zawody. – Wypada nam z kolei Adrian Bartkiewicz, ale wraca Mateusz Kantor. Zobaczymy, co będzie z Pawłem Gielem – stwierdził Wieprzęć. Na pozwolenie na pracę w Polsce cały czas czeka także Danko Kovacevic.

Chociaż stawką pojedynku są tylko trzy punkty, to wszyscy zarówno w Tarnobrzegu, jak i Stalowej Woli zdają sobie sprawę, że zwycięstwo w derbach to rzecz święta. W sobotę, w Wielkich Derbach Podkarpacia obu zasłużonych dla tego regionu drużyn, emocji na pewno nie zabraknie. A kto odniesie zwycięstwo? Faworyta spotkania tak naprawdę nie ma. Jak doskonale bowiem wiadomo, derby rządzą się swoimi prawami.

Siarka Tarnobrzeg – Stal Stalowa Wola / sob. 21.03.2015 godz. 15.00

Przewidywane składy:

Siarka Tarnobrzeg: Artur Melon – Łukasz Nadolski, Marcin Stefanik, Mariusz Kukiełka, Karol Hodowany, Filip Rajevac, Konrad Stępień, Robert Tunkiewicz, Rafał Parobczyk, Przemysław Oziębała, Mouhamadou Traore.

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha – Mateusz Kantor, Krystian Wrona, Michał Kachniarz, Marcin Kowalski, Radosław Mikołajczak, Damian Łanucha, Mateusz Argasiński, Kamil Jakubowski, Łukasz Sekulski, Tomasz Płonka.

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni