Runda przedwstępna Pucharu Polski.

W sobotę-13.07. Stal Stalowa Wola rozpoczyna rozgrywki Pucharu Polski.
Chociaż na inaugurację rozgrywek ligowych w sezonie 2013/2014 musimy jeszcze poczekać, to już jutro zielono-czarni zagrają swój pierwszy mecz o stawkę. Będzie to spotkanie rundy przedwstępnej Pucharu Polski, a przeciwnikiem będzie drużyna Czarnych Rokitki. Rywal występuje w legnickiej okręgówce.
Na to spotkanie piłkarze Stalówki wyjechali już dzisiaj. Zespół podróżuje 24 osobowym busem aby zmniejszyć do minimum koszty wyjazdu. Trener Wtorek nie mógł zabrać ze sobą Wietechy i Płonki. Ci piłkarze nie zostali jeszcze zgłoszeni do rozgrywek w PZPN-ie. Powodem jest brak pieniędzy na opłaty związane z rejestracją zawodników. W tym meczu nie zagra również Fabianowski, który miał szwy na nodze i zerwały się one podczas sparingu w Tarnobrzegu. W bramce wystąpi Wołoszyn a jego zmiennikiem będzie młody Drzymała. Jutro zobaczymy kogo szkoleniowiec ustawi na szpicy.
Naszym zawodnikom życzymy zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy rozgrywek, gdzie czeka nas pojedynek ze zwycięzcą pary: Formacja Port 2000 Mostki – Raków Częstochowa.

O rywalu:

Ludowy Zespół Sportowy Czarni Rokitki
Rok założenia: 1955
Barwy: czarno-białe

Sukcesy:

Największym sukcesem klubu jest zdobycie Pucharu Polski Dolnośląskiego PZPN-u. Sukces ten dał im przepustkę do rundy przedwstępnej rozgrywek ogólnopolskich i możliwość rozegrania meczu właśnie ze Stalą Stalowa Wola. Miejscowi sympatycy futbolu, a także zapewne piłkarze są podekscytowani nadarzającą się okazją do zmierzenia swoich sił w starciu z drugoligowcem. http://czarnirokitki.futbolowo.pl/news,2035080,pilkarskie-swieto-w-rokitkach-.html

Piłkarze:

Najbardziej znanym piłkarzem kojarzonym z Czarnymi jest Łukasz Sierpina, który obecnie występuje w Koronie Kielce na poziomie ekstraklasy. Z obecnie grających piłkarzy uwagę na pewno zwraca trio Chrystian Serkies-Adam Szydełko-Mateusz Gołebiewski, którzy w zeszłym sezonie strzelili łącznie 62 bramki (cała drużyna zdobyła 84 gole), dorzucając do tego 26 asyst. Liczby te dowodzą, że bez wątpienia są to kluczowe postacie w drużynie z Rokitek.

Forma:

Ostatni mecz rozegrali w finale Dolnośląskiego Pucharu Polski, pokonując Olimpię Kowary 3:2. Decydująca bramkę dla Czarnych strzelił rezerwowy Mateusz Malik w 94. minucie meczu, wcześniej trafiali wspomniani już Gołebiewski i Serkies.

Mecze ze Stalą:

Będzie to pierwsze w historii spotkanie obu klubów.

Czarni Rokitki – STAL STALOWA WOLA

Rokitki, 13.07.2013, sobota, godz 16:00

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni