Runda przedwstępna Pucharu Polski.

W sobotę 19 lipca w Polkowicach na stadionie przy ul. Kopalnianej rozegrane zostanie spotkanie rundy przedwstępnej Pucharu Polski. Stalówka zmierzy się tam z KS Polkowice. Początek spotkania o godzinie 18:00. Zawody poprowadzi Pan Tomasz Białek z Drezdenka.

Stalowcy są w trakcie przygotowań do rozgrywek ligowych, które startują 2 sierpnia. Na mecz pucharowy do Polkowic drużyna wyjechała dzisiaj o godzinie 11:00. Przed wyjazdem odbył się poranny trening. W kadrze na to spotkanie jest 4 nowych zawodników: Kowalski, Wrona, Michałek i Giel. Ze względu na drobne urazy w domu zostali Łanucha, Mikołajczak i Kałat.
Klub Sportowy Polkowice założony został w 1947 roku ma zielono-czarne barwy. Nasz jutrzejszy rywal w sezonie 2013/2014 występował w II Lidze grupa zachodnia jednak wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej. W nadchodzącym sezonie zespół rywalizował będzie na poziomie IV ligi w grupie dolnośląskiej.
Polkowiczanie rozpoczęli treningi dopiero w tym tygodniu i są w zupełnie innym miejscu jeśli chodzi o przygotowanie do sezonu. W pierwszych zającach wzięło udział 30 zawodników a trener Jarosław Pedryc po meczu ze Stalówką ustali kadrę, która wyjedzie na obóz przygotowawczy do Grodziska Wielkopolskiego.
W ubiegłorocznej edycji Pucharu Polski Stal spisała się bardzo dobrze. Rywalizując m.in. z Cracovią czy Śląskiem,  zespół dostarczył nam wielu emocji. Mamy nadzieję, że i tym razem zawodnicy staną na wysokości zadania.
Życzymy powodzenia.

 

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni