Runda jesienna za nami.

Wygranym spotkaniem w Stargardzie Szczecińskim Nasz zespół zakończył rundę jesienną sezonu 2014/2015. To jednak nie koniec rywalizacji w II Lidze. W listopadzie rozegrane zostaną jeszcze awansem dwie kolejki rundy rewanżowej. „Stalówka” zmierzy się u siebie z Limanovią Limanowa w najbliższą sobotę, a w kolejną podejmować będzie Raków Częstochowa.
Po 17. kolejkach zielono-czarni zajmują znakomite, trzecie miejsce w drugoligowej tabeli z 31 punktami na koncie. Tyle punktów ma również ROW Rybnik , który jest drugi w tabeli. Do lidera rozgrywek- Rozwoju Katowice, Nasz zespół traci dwa oczka.
Stalowcy w 17 meczach odnieśli 9 zwycięstw, 4 razy zremisowali i doznali 4 porażek. W lidze więcej zwycięstw ma tylko Rozwój-10 wygranych. Stal lepiej radziła sobie na własnym terenie. Przy Hutniczej zespół wygrał 6 z 9 spotkań, 2 razy zremisował i tylko raz przegrał. Drużyna strzeliła u siebie 16 bramek a straciła 6. Na wyjeździe natomiast podopieczni Jaromira Wieprzęcia 3 razy wygrywali, 2 razy zremisowali i doznali 3 porażek. Na obcym terenie udało się strzelić 10 bramek a 11 razy to przeciwnik trafiał do Naszej siatki. Łącznie drużyna zdobyła 26 goli co jest drugim wynikiem w lidze. Taką samą ilość zdobytych bramek ma też ROW Rybnik a o 4 trafienia więcej zaliczyła ekipa lidera z Katowic. Liderem strzelców w ekipie z hutniczego miasta jest Łukasz Sekulski, który trafiał do bramki przeciwników aż 16 razy i tym samym jest królem strzelców II ligi. „Sekul” wyprzedza drugiego zawodnika w klasyfikacji o 8 bramek. Pięć trafień na koncie ma Michał Czarny, trzy bramki zdobył Tomasz Płonka i jedną Radosław Mikołajczak.
Stalówka doskonale zaprezentowała się również w Pucharze Polski. Nasza drużyna w 5 meczach odniosła 4 zwycięstwa i wyeliminowała z rozgrywek m.in. pierwszoligową Olimpię Grudziądz i ekstraklasową Lechię Gdańsk. W 1/8 finału zielono-czarni przegrali po dobrym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław 0:1. Stalowcy zdobyli w tych rozgrywkach 12 bramek a straciła 6.

Wszyscy liczymy na podtrzymanie dobrej passy i kolejne punkty zdobyte w tym sezonie. Całej drużynie gratulujemy postawy i życzymy sukcesów.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni