Rezerwy Lecha zagoszczą na Hutniczej

Nietypowo, bo w piątek Stal Stalowa Wola rozegra kolejne ligowe spotkanie. Przeciwnikiem naszej drużyny będą rezerwy poznańskiego Lecha.

Lech II Poznań w poprzedniej kolejce uległ rezerwom ŁKS Łódź na własnym stadionie 0:3. Tym samym nasi rywale znaleźli się w strefie spadkowej, lecz cztery ekipy w tym Stal ma na swoim koncie po dwanaście oczek. Piątkowy pojedynek będzie miał więc spore znaczenie dla układu w ligowej tabeli. Drużyna z Wielkopolski złożona jednak z bardzo młodych graczy, którzy są wspierani przez kilku doświadczonych, gra dość radosny futbol. Lech stracił aż 21 goli w lidze, co powoduje że jest najgorszą defensywą. W zespole z Poznania występuje Bruno Żołądź, który w przeszłości występował w zielono-czarnych barwach.

Stalówka w ostatniej kolejce zremisowała w Elblągu z Olimpią i dopisała do swojego konta po trzech porażkach z rzędu na wyjazdach wreszcie jakiś punkt. Gra naszego zespołu może nie porywa w ostatnim czasie, lecz jest skuteczna, bowiem Stal zdobywa cenne oczka i nie traci kontaktu z zespołami, które wyprzedzają zielono-czarnych.

W ostatnim czasie Stal grała nieco więcej, bowiem przed ponad tygodnie nasza drużyna występowała w meczu w ramach Fortuna Pucharu Polski i musiała więc grać co trzy dni. Teraz było jednak nieco więcej oddechu i zespół mógł spokojnie przygotowywać się do potyczki z rezerwami poznańskiego Lecha. Na szczęście sytuacja kadrowa jest bardzo dobra, więc trener Ireneusz Pietrzykowski będzie miał szerokie pole manewru w zestawieniu kadry meczowej.

Stal Stalowa Wola – Lech II Poznań
06.10.2023 g. 18
Sędzia: Patryk Świerczek (Brzesko)

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni