Remis w Stargardzie. Punkt dla „Stalówki”

W 22. kolejce II ligi nasi piłkarze na wyjeździe zmierzyli się z Błękitnymi Stargard. Stal mecz kończyła w „dziesiątkę”, a z dalekiego wyjazdu do Stalowej Woli przywiezie jeden punkt.

Sobotni mecz na wniosek prezydenta Stargardu został rozegrany bez udziału publiczności. Decyzja miała związek z zagrożeniem epidemiologicznym po wykryciu u dwojga mieszkańców Stargardu zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Nasi piłkarze już na początku spotkania mieli rzut wolny, po którym mogli zagrozić bramce gospodarzy. Uderzenie było jednak niecelne. Następnie zaatakowali zawodnicy Błękitnych, lecz ich strzały nie leciały w światło naszej bramki. Po kwadransie gry zielono-czarni znów wypracowali sobie dobrą okazję. Zabrakło nam jednak wykończenia pod bramką przeciwnika. „Stalówka” szukała okazji na zdobycie gola i przeprowadzała akcje ofensywne.

Gdy natomiast gospodarze oddawali celne strzały, to na wysokości zadania stawał Dawid Pietrzkiewicz. Nasz golkiper pewnie spisywał się w bramce zielono-czarnych. Stal prowadziła grę, a Błękitni czekali na nasz błąd. Pierwsza połowa zakończyła się jednak bezbramkowym remisem.

Początek drugiej odsłony spotkania był szczęśliwy dla naszego zespołu. Po uderzeniu z dystansu zawodnika Błękitnych zadrżała poprzeczka bramki Stali. W tej części gry to gospodarze byli częściej przy piłce, ale zielono-czarni dobrze bronili dostępu do naszej bramki. Sporo też było gry w środkowej strefie boiska.

Od 74. minuty musieliśmy sobie radzić w „dziesiątkę”. Po drugiej żółtej kartce boisko musiał bowiem opuścić Szymon Jopek. Chwilę później świetnie spisał się nasz kapitan, który obronił bardzo groźny strzał zawodnika gospodarzy.

Mimo gry w osłabieniu do końca meczu nie daliśmy sobie strzelić gola i sobotnie spotkanie w Stargardzie zakończyło się bezbramkowym remisem. Do swojego konta dopisujemy zatem jeden punkt i czekamy już na kolejny mecz.

Błękitni Stargard – Stal Stalowa Wola 0:0

Składy:

Błękitni Stargard: Sasiak – Cywiński, Gawron (58′ Paczuk), Łysiak, Sanocki (70′ Bochnak), Sitkowski, Theus, Szrek (76′ Kompanicki), Krawczun, Sadowski, Ostrowski.

Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz – Mroziński, Jarosz, Witasik – Sobotka, Stelmach, Jopek, Szifer (59′ Ciepiela), Chromiński (59′ Zmorzyński) – T.Płonka (86′ Szczutowski), Fidziukiewicz (78′ Kiercz).

Żółte kartki: Cywiński (Błękitni) – Chromiński, Szifer, Ciepiela, Jopek, Sobotka (Stal).

Czerwona kartka: Jopek /74′ – za drugą żółtą/ (Stal).

Sędzia: Maciej Pelka (Poznań).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni