Remis na zakończenie.

Piłkarze Stali Stalowa Wola zremisowali na zakończenie sezonu z Radomiakiem w Radomiu 0:0. Nasz zespół kolejny raz wystąpił w eksperymentalnym zestawieniu co wymuszone było pauzą kilku zawodników za otrzymane kartki. Szkoleniowiec Stalówki postawił na Mikołajczaka i Mistrzyka, którzy grali na bokach obrony. W środku natomiast, obok doświadczonego Reimana, wystąpił młody wychowanek Stali-Tur. Na ławce rezerwowych zasiedli: Dydo i Kachniarz, którzy narzekali na kłopoty ze zdrowiem oraz juniorzy Komada, Majowicz i Sołek.
Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy raz za razem starali się zagrozić bramce Wołoszyna. Taki stan rzeczy utrzymywał się mniej więcej do 30 minuty. Później gra wyrównała się i do głosu zaczęli dochodzić również zielono-czarni. Z kilku metrów nie trafił do bramki Czarny, natomiast groźny strzał Getingera wybronił golkiper zielonych. Do przerwy nie padła żadna bramka ale więcej z gry mieli zawodnicy z Radomia. Druga połowa dostarczyła nieco więcej emocji. Odważniej zaatakowali podopieczni Pawła Wtorka. W ostatniej minucie meczu groźnie uderzył Juda ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką. Akcje obu zespołów nie przyniosły jednak żadnej bramki i mecz zakończył się podziałem punktów.
Na zakończenie sezonu nasz zespół uplasował się na dziesiątym miejscu w tabeli z 45 punktami na koncie. Zawodnicy będą trenować do wtorku a następnie udadzą się na urlopy.
Na przygotowania do Podbeskidzia pojedzie Reiman, któremu skończyło się wypożyczenie. Zawodnik oświadczył, że wróci do Stalowej Woli jeżeli nie znajdzie klubu w wyższej klasie rozgrywkowej. Kontrakty kończą się również Kantorowi, Dydzie i Getingerowi. Trwają rozmowy z tymi zawodnikami ale o konkretach będzie można poinformować po ustabilizowaniu sytuacji finansowej w Klubie.

Radomiak: Budzyński – Cieciura, Ciach, Dubina, Derbich, Puton (59 Odunka), Wlazło Ż, Radecki Ż, Figiel Ż (82 Prędota), Kornacki, Leandro (88 Pach)
Stal: Wołoszyn – Mistrzyk, Czarny, Bogacz, Getinger, Mikołajczak Ż, Tur Ż, Juda, Reiman, Łanucha, Fabianowski.

Żółte kartki: Figiel, Wlazło, Radecki (Radomiak) – Tur, Mikołajczyk (Stal)

Sędziował: Andrzej Chudy z Zabrza.
Widzów: 1200.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni