Relacja online: Stal-Olimpia.

Witam serdecznie już Wielką Sobotę spotykamy się na stadionie przy Hutniczej 15, by być świadkami meczu 25 kolejki II ligi wschodniej, w którym to zmierzą się między sobą gracze Stali Stalowa Wola, a ich dzisiejszymi rywalami będą gracze Olimpii Zambrów.  
Gracze „Stalówki” potrzebują punktów po porażce w Legionowej ich sytuacja zrobiła się mało ciekawa mimo faktu, że zajmują 4 miejsce mają, zaledwie 4 punkty przewagi nad strefą spadkową. Zielono-czarni to zespół własnego boiska na 37 zdobytych punktów 27 zdobyli na własnym obiekcie, a 10, zaledwie na wyjazdach. Dodatkowym atutem jakim mogą pochwalić się gospodarze to najlepsza defensywa ligi na 24 mecze stracili, ledwie 23 bramki co daje średnią 0.96 na mecz, a na własnym obiekcie stracili, zaledwie 7 bramek. Do liderującej Pogoni Siedlce jest 9 punktów straty.  
Goście w ostatniej kolejce rozgrywali również spotkanie na wyjeździe, w którym to zmierzyli się z Pelikanem Łowicz remisując ten mecz 2-2. Olimpia Zambrów po 24 kolejkach jest w zdecydowanie gorszej sytuacji jak gospodarze dzisiejszego meczu, ponieważ zdobyli, ledwo 26 punktów co daje, im dopiero 14 miejsce w ligowej tabeli co oznacza, póki co, że po rocznym graniu w II lidze będzie czekał ich spadek o jedną klase rozgrywkową. Najlepszym strzelcem wśród zespołu biało-niebieskich jest Kamil Zapolnik, który zdobył 8 bramek tuż za, nim z 6 bramkami plasuje się Łukasz Grzybowski, a na trzecim miejscu, jeśli chodzi o liczbe zdobytych goli znajduje się Michał Hryszko.
Obie drużyny się między sobą grały tylko raz i był, to mecz rzecz jasna w tym sezonie w 8 kolejce spotkań wygrali wówczas gracze Olimpii Zambrów po jedynej bramce w tym spotkaniu z 37 minuty Przemysława Jastrzębskiego.  
Arbitrem głównym spotkania wyznaczonym przez PZPN będzie pan Tomasz Krawczyk z Piotrkowa Trybunalskiego, któremu zdarzyło się już w tym sezonie prowadzić spotkanie zespołowi gospodarzy, a miało, to miejsce w 13 kolejce spotkań, gdy miejscowa Stal mierzyła się na wyjeździe z Pogonią Siedlce, w którym, to zielono-czarni odnieśli porażke 2-0. Czas na statystyki, w obecnym sezonie arbiter w 11 meczach pokazał 65 żółtych kartek co daje średnią w zaokrągleniu 6 kartek na mecz.  
Dla obu ekip w sobotnim spotkaniu będą się liczyć wyłącznie trzy punkty, gdyż remis nie zadowoli. Gospodarze liczą przede wszystkim na poprawe skuteczności, która w ostatnim spotkaniach bardzo szwankowała. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego liczą na zwycięstwo, gdyż w obecnej rundzie udało, im się wygrać tylko jednokrotnie ze Stalą Mielec 3:1. Czy gospodarze poprawią skuteczność? Czy goście wywiozą z trudnego terenu w Stalowej Woli 3 punkty? To wszystko będą mogli państwo śledzić dzięki relacji na portalu lajfy.com  

http://www.lajfy.com/match/index/date/2014-04-19/id/101721

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni