Przełamać się na Skrze

Przed nami 8. kolejka II-ligowych rozgrywek. Nasi piłkarze zmierzą się ze Skrą Częstochowa.

Po 7. kolejkach II ligi Stal Stalowa Wola z czterema punktami zajmuje szesnaste miejsce w tabeli. Zielono-czarni mają na swoim koncie jedno zwycięstwo, jeden remis i pięć porażek. Przed naszym zespołem teraz spotkanie ze Skrą w Częstochowie, który to mecz inauguruję długą serię potyczek wyjazdowych.

Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Mamy cały miesiąc meczów na wyjazdach i nie wiem – trzeba wziąć się za jaja i jechać na Skrę Częstochowa tak, jak do Elbląga. Wygrać mecz, a nie grać pięknie i przegrywać spotkania – mówił niedawno kapitan Stali, Bartosz Sobotka.

Częstochowianie aktualnie w tabeli zajmują czternaste miejsce i mają trzy „oczka” więcej niż zielono-czarni. Skra na własnym stadionie odniosła w tym sezonie dwa zwycięstwa i jedno spotkanie przegrała. Z tą drużyną mamy też rachunki do wyrównania. Zmierzyliśmy się z nimi dwa razy i dwukrotnie z boiska schodziliśmy pokonani.

Oba spotkania odbyły się w poprzednim sezonie. Najpierw w Częstochowie przegraliśmy 2:3, a następnie w Boguchwale ulegliśmy aż 1:4. Czas więc na zwycięstwo, które pozwoli nam piąć się w ligowej tabeli.

Mecz Skra Częstochowa – Stal Stalowa Wola zostanie rozegrany w sobotę, 7 września. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni