Przegrywamy w Siedlcach

Stal Stalowa Wola grała przez całą drugą połowę grała z przewagą dwóch zawodników, a mimo tego przegrała w Siedlcach z miejscową Pogonią 0:2 po trafieniach Cezarego Demianiuka.

W pierwszej połowie pojedynku w Siedlcach aspektów typowo sportowych było jak na lekarstwo. Właściwie można powiedzieć, że poza niedokładnymi dośrodkowaniami z naszej strony nie można odnotować niczego więcej. Działo się z kolei zdecydowanie więcej w kwestii nie związanej ze sportem. Już w pierwszych minutach arbiter ukarał żółtymi kartkami graczy obu ekip. Chaos jaki panował na boisku spowodował dużo fauli. W konsekwencji po ponad kwadransie gry z boiska wyleciał Ernest Dzięcioł z drużyny Pogoni, po chwili sędzia ukarał czerwonym kartonikiem kogoś z ławki rezerwowych, a jeszcze przed przerwą z boiska wyleciał Damian Szuprytowski.

Wydawało się, że kwestią czasu jest gol dla Stalówki. Nasza drużyna atakowała bramkę gospodarzy, lecz ci dobrze się bronili. Brakowało klarownych okazji bramkowych, a Pogoń zaczęła wyprowadzać bardzo groźne kontry. W 65. minucie jedna z nich zakończyła się gole. Z najbliższej odległości strzałem z główki bramkę zdobył Cezary Demianiuk. Stal próbowała sforsować szczelny blok obronny gospodarzy, lecz to się zupełnie nie udawało.

W 78. minucie Pogoń wykorzystała rzut karny i właściwie stało się jasne, że Stal już tego meczu nie rozstrzygnie na swoja korzyść mimo liczebnej przewagi. Nasza drużyna próbowała jeszcze zdobyć przynajmniej honorowe trafienie, lecz nawet mocny strzał Kosei Iwao został obroniony w fantastycznym stylu przez golkipera Pogoni.

 

 

Pogoń Siedlce – Stal Stalowa Wola 2:0 (0:0)
1:0 – Demianiuk 65’
2:0 – Demianiuk (k.) 78’

Pogoń: Kowynia – Lewandowski, Robert Majewski, Misiak, Szuprytowski, Miś (62’ Okusami), Bujalski (46’ Sinior), Mateusz Majewski (46’ Burka), Dzięcioł, Hrnciar (74’ Wicenciak), Demianiuk (90’+1 Mamis).

Stal: Smyłek – Kowalski (70’ Maluga), Banach (70’ Pioterczak), Rogala, Ziarko, Soszyński, Kołbon (46’ Mydlarz), Kościelniak (60’ Iwao), Imiela, Szuszkiewicz, Chełmecki (46’ Sukiennicki).

Żółte kartki: Dzięcioł, Szuprytowski (Pogoń) oraz Banach, Mydlarz, Pioterczak (Stal).

Czerwona kartka: Dzięcioł (Pogoń – za dwie żółte), Szuprytowski (Pogoń – za dwie żółte).

Sędzia: Aleksander Kozieł (Kielce).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni