Przegrana w Lublinie.

W szóstym meczu sparingowym podczas zimowych przygotowań Stal Stalowa Wola doznała porażki z trzecioligowym Motorem Lublin 0:2.

W pierwszej połowie nie było ani jednego gola. Podopieczni trenera Tomasza Złomańczuka rozstrzygnęli losy spotkania tuż po przerwie.

Najpierw w 56 minucie celną główką popisał się Aleksander Komor, a 180 sekund później Paweł Myśliwiecki ustalił wynik na 2:0.

W drużynie gospodarzy zagrali nowi napastnicy: Paweł Piątek i Kamil Witkowski. W składzie pojawiło się też kilku juniorów. W Stali natomiast testowany był 21-letni pomocnik Kamil Mańkowski. To wychowanek FC Wrocław Academy, który potem grał w takich klubach, jak: Polar Wrocław, Formacja Port 2000 Mostki, LZS Piotrówka, Górnik Wałbrzych i ostatnio Polonia Bytom. W zielono-czarnych barwach ponownie wystąpili: Bartosz Maciąg oraz Jakub Mażysz, którzy mogą wiosną grać w Stali.

Trener Stalówki Andrzej Kasiak nie ukrywał rozczarowania po zakończeniu meczu sparingowego. Porażka to jedno, bo wyniki w okresie przygotowawczym nie są przecież najważniejsze. Bardziej chodzi chyba o styl prezentowany przez poszczególnych zawodników.

„Na pewno to nie jest to co chcemy grać i to w jaki sposób mają się prezentować zawodnicy. Przed nami jest mnóstwo pracy” – mówi Andrzej Kasiak.

Kolejny sparing zielono-czarni zagrają w najbliższą środę, tym razem zmierzą się z Puszczą Niepołomice.

Motor Lublin – Stal Stalowa Wola 2:0 (0:0)
1:0 – Komor 56′
2:0 – Myśliwiecki 59′

Motor Lublin: Żukowski – Prusinowski (46′ Tadrowski), Gieraga, Komor, Dykij (70′ Prusinowski), Stachyra (70′ Mroczek), Piekarski (41′ Król), Bednara (46′ Ilczuk), Mroczek, Piątek (65′ Brudz), Myśliwiecki (60′ Witkowski).

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Bartkiewicz, Wawrzyński, Bogacz, Maciąg, Kantor, Oziębała, Giel, Mańkowski, Przezak, Płonka.
Grali także: Mistrzyk, Mażysz, Kołodziej, Stelmach, Rogowski.

źródło: stalstalowawola/dziennikwschodni.pl/echodnia.eu

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni