Przedsezonowe zmiany w Stali

Po sezonie 2021/22 z drużyny Stali odeszło kilku zawodników oraz nastąpiły roszady w sztabie szkoleniowym. Wszystkim już byłym zawodnikom reprezentującym w minionym sezonie zielono-czarne barwy oraz asystentowi trenera i kierownikowi drużyny serdecznie dziękujemy oraz  życzymy powodzenia na dalszym etapie kariery.

 

ALEKSANDER DROBOT – trafił do Stali w lutym 2021 roku. Grając na pozycji bocznego pomocnika rozegrał w naszej drużynie 35 spotkań strzelając 4 bramki. 23-latek postanowił powrócić do Dębicy i tam kontynuować swoją piłkarską przygodę.

 

SZYMON JOPEK – grę Stali rozpoczął w 2018 roku. W przeciągu prawie 5 lat Szymon reprezentował Stal w 118 spotkaniach ligowych oraz 5 meczach pucharowych. Strzelił 8 bramek. Popularny „Jopo” przeniósł się występującej na co dzień w Fortuna I lidze Puszczy Niepołomice.

 

KACPER PIETRZYK –  kontrakt ze Stalą podpisał na początku 2021 roku przychodząc z Olimpii Grudziądz. Nasz już były obrońca rozegrał 27 spotkań strzelając 2 bramki. Od nowego sezonu Kacper reprezentował już będzie barwy biało-czerwono-niebieskie grając w III-cio ligowej Broni Radom.

]

 

MICHAŁ ZIĘBA – swoją piłkarską karierę rozpoczynał przy Suchych Stawach i również teraz, od nowego sezonu reprezentował będzie II-ligową drużynę Hutnika Kraków. Michał do Stalowej Woli trafił w połowie 2020 roku i w zielono-czarnych barwach rozegrał 54 spotkania strzelając jedną bramkę.

 

KAMIL RADULJ – do Stalowej Woli przyszedł z Resovii Rzeszów przed startem sezonu 2021/2022. „Radi” w naszych barwach rozegrał 13 spotkań strzelając 3 bramki.

 

OSKAR WOJTYSIAK –  trafił do Stali z rezerw warszawskiej Legii w czerwcu 2021 roku. „Oski” rozegrał w „Stalówce” 20 spotkań , strzelając 1 bramkę.

 

BARTŁOMIEJ KIEŁBASA – swoją przygodę ze Stalą rozpoczął w letnim okresie przygotowawczym do poprzedniego sezonu. Pomocnik wypożyczony z Resovii Rzeszów rozegrał 19 spotkań strzelając 2 bramki. „Kiełbi” pozytywnie zapisał się w pamięci strzelając 3 bramki w finale Okręgowego Pucharu Polski w spotkaniu z LZS Zdziary.

 

ŁUKASZ KACPRZYCKI – został wypożyczony z Wisły Puławy przed startem rewanżowej rundy sezonu 2021/22. Łukasz wystąpił w 11 spotkaniach.

 

ADRIAN SKRZYNIAK – gracz Stali Mielec, również trafił do Stalowej Woli na początku 2022 roku. Adrian reprezentował nasze barwy w 11 spotkaniach.

 

MICHAŁ BISKUP – napastnik chorzowskiego Ruchu swoją przygodę ze Stalą rozpoczął na przełomie 2021 i 2022 roku. W zielono-czarnych barwach Michał rozegrał 8 spotkań strzelając 2 bramki. Od nowego sezonu były juz nasz napastnik reprezentował będzie III-cio ligowy Gwarek Tarnowskie Góry.

 

BARTOSZ MARCHEWKA – 21 letni napastnik grę w Stali rozpoczął przed startem rundy reważowej minionego sezonu i naszych barwach rozegrał 7 spotkań.

 

SZYMON KLEPACKI – trafił do Stali z Ruchu Wysokie Mazowieckie na początku 2021 roku. Barwy Stali reprezentował w 6 spotkaniach.

 

IVAN HLADIK – zamienił Puszczę Niepołomice na Stal na początku 2022 roku. Ivan w naszych barwach rozegrał 9 spotkań strzelając 1 bramkę. Od nowego sezonu nasz już były obrońca reprezentował będzie słowacki zespół SKF Sered.

 

AUREL DAVIDIK – do Stalowej Woli trafił wraz z początkiem 2022 roku. Reprezentował Stal w w 6 spotkaniach.

 

VITOR HUGO ENCARNACAO FREITAS BARATA – kontrakt ze Stalą zawarł przed rundą rewanżową poprzedniego sezonu. 26-letni portugalczyk nasze barwy reprezentował w 9 spotkaniach. Od nowego sezonu Barata występował będzie w greckim zespole AO Agios Nikolaos

 

MACIEJ GADOWSKI – trafił do Stali przed początkiem sezonu 2021/22. Asystent trenera Rolanda Thomasa, Łukasza Berety i Łukasza Surmy wraz z końcem sezonu zakończył pracę w Stalowej Woli. Maciej Gadowski powrócił do Nowego Targu i od sezonu 2022/2023 rozpoczął pracę w sztabie Podhala.

 

BOGDAN GOŁĄBEK – kierownikiem drużyny został na początku września 2021 roku.

 

 

 

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni