Przed derbami w Rzeszowie.

W sobotę 2 listopada o godzinie 13:00 rozegrane zostanie spotkanie Stal Rzeszów – Stal Stalowa Wola. Nasz zespół na Stadionie Miejskim w Rzeszowie powalczy o kolejne ligowe punkty. PZPN wyznaczył sędziów do prowadzenia meczów 15. kolejki II ligi, które zostaną rozegrane w najbliższy weekend. Derby Podkarpacia poprowadzi arbiter Tomasz Marciniak z Płocka.
Obie Stale nie błyszczą – Stal ze Stalowej Woli na wyjazdach a rzeszowska w trakcie spotkań u siebie. Jednocześnie obie drużyny mają najsolidniejszą obronę w naszej lidze i do tej pory straciły najmniej bramek-po 13.

Biało-niebiescy po 14 kolejkach zajmują 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów. Podopieczni Krzysztofa Łętochy odnieśli w lidze 5 zwycięstw, 6 razy remisowali i doznali 3 porażek. Drużyna z Rzeszowa w ostatniej kolejce pokonała na wyjeździe Olimpię Zambrów 1:0 a gola na wagę 3 punktów zdobył w 82 minucie Aleksejs Koļesņikovs. Z 6 spotkań rozegranych na własnym boisku Stal Rzeszów wygrała tylko 2, 3 mecze kończyły się remisem, 1 raz biało-niebiescy musieli uznać wyższość rywali. Gospodarze będą walczyć o poprawę statystyki na własnym terenie.
Stalówka po 14 rozegranych meczach zajmuje wysokie 3 miejsce w tabeli. Zespół zdobył 24 punkty i nad najbliższym rywalem ma 3 oczka przewagi. Jest to bardzo ważny mecz dla obu drużyn. Do tej pory zielono-czarni 7 razy wygrywali, 3 razy remisowali i doznali 4 porażek. Nasz zespół w ostatniej kolejce pokonał na swoim stadionie drużynę Concordii Elbląg 3:0. Bramki w tym meczu zdobywali: Mikołajczak, Fabianowski i Płonka. Paweł Wtorek nie będzie mógł skorzystać z Reimana, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek.
W 12 spotkaniach obu zespołów padło 5 remisów, 4 razy mocniejsza okazała się Stal ze Stalowej Woli a 3 zwycięstwa odnieśli piłkarze białej mewy. Wszyscy liczymy na kolejne punkty przywiezione z wyjazdu, które pozwolą umocnić pozycję zespołu w czołówce tabeli.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni