Pro Junior System PZPN. Wyniki po I kolejce.

W weekend wystartował nowy sezon w II lidze. Rozpoczęła się walka nie tylko o miejsca premiowane awansem do I ligi ale i o pieniądze z Pro Junior System PZPN.
Kilka ciekawostek po 1. kolejce.
Przypomnijmy, że punkty dla klubów zbierają młodzieżowcy (zawodnicy urodzeni w 1996 roku i młodsi). Piłkarze są podzieleni na „młodzieżowców” i „wychowanków” (są w klubie przynajmniej trzy lata). Występy tych drugich są punktowane podwójnie.

Według szybkiej analizy najwięcej punktów w 1. kolejce uzbierała Stal Stalowa Wola – 406 pkt. W Stali podobnie jak w Siarce wystąpiło siedmiu młodzieżowców. „Stalówka” przegrała swój mecz z beniaminkiem, Odrą Opole 0:3.

Drugim najlepiej punktującym klubem był Rozwój Katowice, który uzbierał 370 punktów. Co ciekawe, u spadkowicza z I ligi punktowało tylko trzech zawodników, ale każdy podwójnie, gdyż wszyscy to wychowankowie klubu ze Śląska. Rozwój pewnie pokonał na wyjeździe Legionovię 3:0, a na ostatnie pięć minut na placu gry w drużynie z Katowic pojawił się zawodnik z rocznika 2000, 16 letni Kacper Tabiś.

Radomiak po 1. kolejce w klasyfikacji PRO Junior System PZPN (według szybkich wyliczeń) uplasował się dopiero na 14. miejscu. Mniej punktów od Radomiaka uzbierały ROW Rybnik, Polonia Bytom, Raków Częstochowa i Olimpia Zambrów.

Najwięcej młodzieżowców do podstawowego składu wystawiła w minionej kolejce Kotwica Kołobrzeg, czterech. Przypomnijmy, że w każdym zespole na placu gry przez cały mecz musi przebywać co najmniej dwóch takich zawodników.

Najmłodszych młodzieżowców do gry desygnował trener ROW-u Rybnik Dietmar Brehmer, który postawił na dwóch 17-latków z rocznika 1999, Bartosza Slisza i Radosława Dzierbickiego. Ten pierwszy rozegrał pełne 90. minut przeciwko Puszczy mając za partnera w środku pola o 19 lat starszego Mariusza Muszalika. Mecz, który otwierał nowy sezon zakończył się bezbramkowym remisem.

Analizując składy wszystkich 18. drużyn po 1. kolejce widać, że trenerzy w większości zespołów postawili na młodzieżowców w bramce. Obok Radomiaka były to: Siarka Tarnobrzeg, Stal Stalowa Wola, Odra Opole, Raków Częstochowa, Warta Poznań, Gryf Wejherowo, Puszcza Niepołomice, Legionovia Legionowo, Rozwój Katowice. W tym ostatnim zespole wystąpił najmłodszych golkiper ze wszystkich, 18-letni wychowanek Rozwoju, Bartosz Golik.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni