Pro Junior System po 3. kolejce.

Przedstawiamy najnowsze wyliczenia dotyczące projektu Pro Junior System przygotowanego przez PZPN w celu promowania gry w drużynach seniorskich wychowanków i młodzieżowców. Zobacz, która z drużyn przewodzi w klasyfikacji po 3.kolejce rozgrywek drugoligowych.

Za nami trzecia kolejka II ligi, w której trwa walka nie tylko o ligowe punkty, a także o sporą sumę pieniędzy, którą w ramach Programu PRO Junior System mogą zgarnąć kluby drugoligowe.

W wyniku przeprowadzonej analizy po trzech pierwszych kolejkach, można zauważyć, że cztery kluby zagościły na stałe w pierwszej piątce, mowa tu o Siarce Tarnobrzeg, Stali Stalowa Wola, Rozwoju Katowice i Polonii Warszawa. To właśnie w ich barwach występuje najwięcej młodzieżowców i wychowanków. Po minionej serii spotkań, na fotel lidera wskoczyła Siarka Tarnobrzeg – 1273 pkt, a tuż za nią wspomniane pozostałe drużyny: Stal Stalowa Wola – 1155 pkt., Rozwój Katowice – 1127 pkt i Polonia Warszawa – 1123 pkt, natomiast piątą lokatę gwarantującą dofinansowanie z PZPN, zajmuje Warta Poznań – 989 pkt.

Przypominamy, że do podziału jest spora suma, bo aż 2,5 mln złotych, która zostanie podzielona pomiędzy pięcioma drużynami promującymi w największym zakresie szkolenie młodzieży i wychowanków w zespołach seniorskich.

Kwota 2,5 mln złotych zostanie podzielona pomiędzy klubami w następujący sposób:
1. miejsce – 750 tys. zł
2. miejsce – 625 tys. zł
3. miejsce – 500 tys. zł
4. miejsce – 375 tys. zł
5. miejsce – 250 tys. zł

Kluby otrzymują punkty za występy młodzieżowców (zawodnicy urodzeni w 1996 roku i młodsi) w pierwszym zespole. Zawodnicy są podzieleni na „młodzieżowców” i „wychowanków” (którzy w klubie występują co najmniej trzy lata). Występy tych drugich są punktowane podwójnie.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni