Pro Junior System.

Przedstawiamy najnowsze wyliczenia dotyczące projektu Pro Junior System przygotowanego przez PZPN w celu promowania gry w drużynach seniorskich wychowanków i młodzieżowców. Zobacz, która z drużyn przewodzi w klasyfikacji po 7. kolejce rozgrywek drugoligowych.

Przypominamy, że do podziału jest spora suma, bo aż 2,5 mln złotych, która zostanie podzielona pomiędzy pięcioma drużynami promującymi w największym zakresie szkolenie młodzieży i wychowanków w zespołach seniorskich.

Kwota 2,5 mln złotych zostanie podzielona pomiędzy klubami w następujący sposób:
1. miejsce – 750 tys. zł
2. miejsce – 625 tys. zł
3. miejsce – 500 tys. zł
4. miejsce – 375 tys. zł
5. miejsce – 250 tys. zł

Kluby otrzymują punkty za występy młodzieżowców (zawodnicy urodzeni w 1996 roku i młodsi) w pierwszym zespole. Zawodnicy są podzieleni na „młodzieżowców” i „wychowanków” (którzy w klubie występują co najmniej trzy lata). Występy tych drugich są punktowane podwójnie.

1. SIARKA TARNOBRZEG S.A. 4111
2. GKS Bełchatów 3194
3. STAL STALOWA WOLA 2614
4. Błękibtni Stargard 2507
5. Legionovia Legionowo 2470

W zespole Stali punkty zdobywają: Bartosz Koncki, Mateusz Kolbusz, Szymon Jarosz , Przemysław Stelmach, Kacper Piechniak, Kacper Siudak, Adam Zawierucha, Nikolas Kozdra, Kondrad Kołodziej.
Zawodnik musi rozegrać co najmniej 270 minut oraz 5 meczów w rozgrywkach ligowych, aby spędzony przez niego czas na boisku został uwzględniony w punktacji końcowej – te dwa warunki muszą zostać spełnione łącznie.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni