Prezentacja Stali 2013

To był wyjątkowy wieczór i niech żałuje ten, kto nie przyszedł. Uroczysta prezentacja drugoligowego zespołu piłkarzy Stali Stalowa Wola przed rundą wiosenną miała imponującą oprawę, a na scenie pojawili się także nowi zawodnicy, którzy wzmocnili nasz zespół w przerwie zimowej

Poniedziałkową prezentację tradycyjnie przygotowało Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola. Garstka pasjonatów przygotowała za zwykłe „dziękuję” efektowną imprezę i należą im się wielkie brawa. Podziękowania należą się też dyrektorowi MDK w Stalowej Woli Markowi Gruchocie, który po raz kolejny udostępnił salę widowiskową na piłkarską prezentację.

NIE TAKIE SĄ AMBICJE

Uroczysta prezentacja Stali zaczęła się jak zwykle od efektownego filmu, przygotowanego specjalnie na tę okazję przez niezawodnego „Scotty’ego”, jednego z kibiców stalowowolskiego zespołu. Można było w nim zobaczyć w akcji zarówno piłkarzy stalowowolskiej drużyny jak i kibiców Stali. Film podkreślał, że celem zespołu na rundę wiosenną jest utrzymanie w drugiej lidze. Ale i wyraźnie zostało zaznaczone, że ambicje fanów „Stalówki”, jeżeli chodzi o cele zespołu na przyszłość, są większe, a na pewno także i samych piłkarzy…

Podczas prezentacji nie zabrakło chóralnych śpiewów kibiców, był pokaz tańca zespołu „Pasja” ze Spółdzielczego Domu Kultury, hip-hopowy występ „Dzikiego BPM”, pokaz sztuk walki w wykonaniu zawodników z Klubu Kaito Stalowa Wola. Artystom i sportowcom występującym na scenie także należą się słowa uznania. Zanim pojawili się na scenie drugoligowcy, zaprezentowali się na niej ciepło przyjęci stalowowolscy juniorzy, podopieczni trenerów Jaromira Wieprzęcia i Leszka Brzezińskiego.

UHONOROWANY WODEX I GŁÓWNI AKTORZY

Zanim nadszedł główny punkt programu, Stowarzyszenie Kibiców postanowiło uhonorować głównego sponsora naszego piłkarskiego zespołu, firmę ZPH Wodex,która od lat wspiera stalowowolską piłkę. Pamiątkową statuetkę odebrał na scenie przedstawiciel firmy, Leszek Dąbkowski.
Aż nadszedł główny punkt programu, prezentacja drugoligowej drużyny Stali. Witani oklaskami pojawiali się na scenie MDK najpierw trener Mirosław Kalita, kierownik zespołu Wojciech Nieradka, masażysta Tomasz Fijarczyk oraz II trener Jaromir Wieprzęć. Następnie pojawili się zawodnicy Stali, tym nowi gracze, którzy przyszli do zespołu w przerwie zimowej: Adrian Bartkiewicz, Michał Bogacz, Damian Juda, Radosław Mikołajczak, Wojciech Reiman. Po swojej prezentacji piłkarze wręczali kibicom kalendarze ze zdjęciem zespołu.

Na koniec przyszedł czas na ogłoszenie wyników głosowania kibiców na nagrodę „Stalowe Serce 2012”, dla piłkarza, który prezentował nie tylko odpowiednie umiejętności piłkarskie, ale także ambicję, waleczność, nieustępliwość, zaangażowanie. Nominowani byli: Artur Cebula, Michał Czarny, Wojciech Fabianowski, Bartosz Horajecki i Przemysław Żmuda, a wygrał nagradzany gromkimi brawami „Cebul”, wychowanek Stali, który z powodu kontuzji opuścił nasz zespół w przerwie zimowej i wrócił do Korony Kielce, z której był wypożyczony. Ale obiecuje, że w przyszłości wróci do stalowowolskiej drużyny. Nagrodę wręczali mu prezes piłkarskiej spółki akcyjnej Stal Stalowa Wola PSA, Grzegorz Zając i prezes Stowarzyszenia Kibiców Stali, Adam Danaj. Pierwszy wiosenny mecz „Stalówka” rozegra na własnym stadionie w sobotę 9 marca z Concordią Elbląg.

Mirosław Kalita, trener Stali: – Chciałem podziękować kibicom za wsparcie, którego udzielali nam w rundzie jesiennej. Dzięki wam nie czujemy się w meczach wyjazdowych jak w oblężonej twierdzy. I teraz zrobimy wszystko, żeby na wiosnę dostarczyć wam tylu radosnych chwil, na ile rzeczywiście zasługujecie.

Bartosz Horajecki, kapitan Stali: – Jestem ze Stalowej Woli i na tego typu imprezach byłem już wiele razy, za każdym razem jest to doskonale przygotowane i efektowne. Za każdym razem nasza drużyna znajduje się w innej sytuacji sportowej, teraz jesteśmy w dole tabeli i wielu może nas skreśliło, ale na pewno nie wy kibice, którzy jesteście z nami, dopingujecie nas i mobilizujecie. I za to w swoim imieniu i całej drużyny serdecznie dziękuję

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni