Totolotek PP: Zwycięstwo w Częstochowie !

W rundzie wstępnej Totolotek Pucharu Polski Stal Stalowa Wola pokonała w Częstochowie miejscową Skrę 3:1. Bramki dla naszej drużyny strzelili: Piotr Mroziński, Kacper Śpiewak oraz Michał Fidziukiewicz.

Stalówka do meczu ze Skrą przystąpiła w przemeblowanym oraz okrojonym składzie. Po raz pierwszy w na boisku w zielono-czarnych barwach pojawili się: Matthew Korziewicz, Mateusz Hudzik oraz Rafał Surmiak.

Stal znakomicie rozpoczęła spotkanie i już w 6 minucie sędzia za zagranie ręką obrońcy Skry podyktował rzut karny. Skutecznym strzałem „jedenastkę” na gola zamienił Piotr Mroziński wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. W kolejnych minutach Stal przeważała, grała spokojniej i mądrzej jednak wynik spotkania nie uległ zmianie. W 42 minucie szansę na wyrównanie strat miał Kazimierowicz, lecz znakomitą paradą popisał się Korziewicz. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Kacper Śpiewak i strzałem z 16 metrów podwyższył rezultat spotkania.

Po zmianie stron gospodarze rzucili się do odrabiania strat i w 57 minucie Radosław Gołębiowski pokonał naszego bramkarza zmniejszając straty do jednej bramki. Gospodarze nadal atakowali, szukali okazji do strzelenia wyrównującej bramki, jednak doskonała gra naszej defensywy nie pozwalała rywalowi na wiele.

W 83 minucie na boisku pojawił się Michał Fidziukiewicz, który zrobił to co umie najlepiej i po podaniu Kacpra Śpiewaka odebrał gospodarzom ochotę do gry ustalając wynik na 3:1.

Stal w kolejnej rundzie Totolotek Pucharu Polski zmierzy się z ekstraklasową Lechia Gdańsk.

Puchar Polski – runda wstępna

Skra Częstochowa – Stal Stalowa Wola  1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Mroziński 6` (rzut karny), 0:2 Śpiewak 45`, 1:2 Gołębiowski 57, 1:3 Fidziukiewicz 86

Skra: Kos – Mesjasz, Brusiło, Gołębiowski, Zieliński, Napora, Rogala (Przygodzki), Niedbała, Olszewski (Błaszkiewicz), Holik, Kazimierowicz

Stal: Korziewicz – Zmorzyński, Mroziński, Witasik, Hudzik, Szifer (83. Fidziukiewicz) – Jopek, Stelmach, Stępniowski (80. Surmiak) – Waszkiewicz, Śpiewak.

Żółte kartki: Mesjasz, Olszewski, Holik – Witasik, Jopek, Mroziński

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin)

źródło: własne, Radiogol.pl, Fot. Patryk Kowalski.