Powrót na Hutniczą! Punkt z Bytovią

Czekaliśmy na to 917 dni! W sobotę wróciliśmy na nasz stadion i w spotkaniu 21. kolejki II ligi zmierzyliśmy się z Bytovią Bytów. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Od początku sobotniego meczu musieliśmy być czujni pod naszą bramką, bowiem goście z Bytowa szukali okazji na gola. „Stalówka” zaatakowała natomiast po dziesięciu minutach. Najpierw Szymona Jarosza w ostatniej chwili zatrzymali obrońcy, a chwilę później szybszy od Michała Fidziukiewicza był bramkarz Bytovii.

W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało, a sporo było gry  w środkowej strefie boiska. Obie drużyny badały swoje możliwości i nie chciały popełnić błędu w defensywie, a uderzenia na bramkę czy to Bytovii, czy Stali, były niecelne. Ostatecznie na przerwę piłkarze obu drużyn udali się przy bezbramkowym remisie.

Druga część meczu rozpoczęła od groźnego strzału na naszą bramkę, ale na szczęście było to uderzenie niecelne. W dalszej fazie tego meczu na boisku nie brakowało walki, a wynik cały czas nie ulegał zmianie. My byliśmy blisko trafienia, ale uderzenie Piotra Zmorzyńskiego było było minimalnie niecelne, piłkę po strzale Michała Fidziukiewicza odbił bramkarz.

Ostatecznie w sobotę w Stalowej Woli gole nie padły. Nasi piłkarze niesieni dopingiem publiczności wywalczyli cenny jeden punkt, a warto zaznaczyć, że od 82. minuty graliśmy w osłabieniu.

Budujemy Naszą twierdzę na Hutniczej!

Stal Stalowa Wola – Bytovia Bytów 0:0

Składy:

Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz – Mroziński, Jarosz, Witasik – Sobotka, M.Płonka (75′ Stelmach), Jopek, Szifer (66′ Ciepiela), Chromiński (66′ Zmorzyński) – T.Płonka, Fidziukiewicz (88′ Śpiewak).

Bytovia Bytów: Gostomski – Deleu, Bąk, Memić, Liberacki – Bielawski (66′ Kwiatkowski), Lech (82′ Giel), Zawistowski, Feruga, Ameyaw (90 +1′ Wolski)- Czubak.

Żółte kartki: Jopek, T.Płonka, M.Płonka, Pietrzkiewicz (Stal) – Ameyaw (Bytovia).

Czerwona kartka: Jopek /82′ – za drugą żółtą/ (Stal).

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).

Widzów: 3345.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni