Postrach bramkarzy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasi piłkarze pną się II-ligowej tabeli. Cieszy to, że zielono-czarni ostatnio strzelają sporo goli. Mocno przyczynił się do tego m.in. duet napastników „Stalówki”: Sebastian Łętocha – Adrian Dziubiński. Ta dwójka jest postrachem bramkarzy.

 W dwóch ostatnich spotkaniach „Stalówka” strzeliła sześć goli. Za część z nich odpowiada duet naszych napastników. Adrian Dziubiński w tym sezonie ligowym zdobył już osiem bramek i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców. Sebastian Łętocha jak na razie bramkarza rywala pokonał pięciokrotnie. Obaj zawodnicy nie tylko kierują piłkę do bramki, ale i wzajemnie sobie asystują wykładając futbolówkę jak na tacy. Dla „Dziubka” spotkanie ze Zniczem Pruszków w poprzedniej kolejce było siódmym meczem z rzędu, w którym nasz zawodnik strzelił gola.

 – Dobrze się uzupełniają na boisku. Sebastian najlepiej czuje się na pozycji numer 9, grając tyłem do bramki. Adrian natomiast to typowa 10-tka. Lubi być pod grą, kreować ją. Obydwaj mają dobrze ułożoną stopę – zarówno prawą, jak i lewą – charakteryzuje obu piłkarzy Wojciech Fabianowski.

 – To bardzo różne charaktery – zarówno piłkarskie, jak i osobowe. „Dziubek” jest małomówny, ale pogodny i uśmiechnięty. „Łęti” to natomiast dusza towarzystwa – opisuje trener Stali, który w przeszłości sam występował jako napastnik.

 Zielono-czarni w najbliższej kolejce w meczu wyjazdowym zmierzą się z Górnikiem Łęczna. W tym spotkaniu nasz zespół musi uważać na groźny duet snajperów rywala: Patryk Szysz – Paweł Wojciechowski. Ci dwaj piłkarze dla Górnika strzelili w sumie 15 goli. – Który duet będzie skuteczniejszy? Wygrywa drużyna! I to jest najważniejsze. Ale liczę bardzo, że to będzie duet Dziubek-Łęti – mówi kapitan naszej drużyny, Bartosz Sobotka.

 W podobnym tonie wypowiada się także Wojciech Fabianowski, który przy okazji opisuje mocne strony naszych napastników. – Sebastian Łętocha bardzo dobrze grą głową, Adrian Dziubiński dysponuje dobrą szybkością i dynamiką. Cieszy mnie fakt, że potrafią dograć piłkę do pustej bramki, co znaczy, że dobro drużyny jest dla nich najważniejsze – zaznaczył szkoleniowiec.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni