Porażka z Wólczanką…

W 15. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Wólczanką Wólka Pełkińska. To spotkanie zakończyło się porażką zielono-czarnych.

Zielono-czarni od pierwszych minut ruszyli do ataku, lecz goście dobrze przerywali akcje Stali. Nasza drużyna miała przewagę, rozgrywała piłkę, lecz Wólczanka cały czas dobrze prezentowała się w defensywie. W 22. minucie blisko było o gola dla Stali, gdy zza pola karnego strzelał Kamil Radulj. Piłka przeleciała jednak obok słupka.

Chwilę później groźne uderzenie na naszą bramką znakomicie obronił Mikołaj Smyłek. Niestety w 31. minucie nasz bramkarz nie zdołał już zapobiec utracie gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie główkował Ruslan Marushka.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrej okazji dla gości. Kacper Myszogląd znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem, lecz uderzył w poprzeczkę!

W kolejnych minutach Stal atakowała, a Wólczanka cały czas skutecznie się broniła i raz na jakiś czas wyprowadzała groźne kontry. Piłka nie chciała wpaść do bramki przyjezdnych… Już w doliczonym czasie gry Stal miała nawet rzut karny, ale uderzenie Szymona Jopka obronił bramkarz.

Z korzystnym dla siebie wynikiem Wólczanka wytrwała do ostatniego gwizdka sędziego i w sobotę w Stalowej Woli zwyciężyła 1:0.

Stal Stalowa Wola – Wólczanka Wólka Pełkińska  0:1 (0:1)

0:1 – Ruslan Marushka 31′

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Wojtysiak, Pietrzyk, Khorolskyi (58′ Drobot), Hudzik, Olszewski, Stępniowski (58′ Kiełbasa), Duda (71′ Żelisko), Radulj (71′ Jakimiuk), Jopek, Świderski.

Wólczanka Wólka Pełkińska (skład wyjściowy): Wierzchowski – Skrzyniak, Wach, Marushka, Myszogląd, Podstolak, Łazarz, Peda, Lorek, Soboń, Kowal.

Żółte kartki: Jopek, Drobot, Żelisko – Myszogląd.

Sędzia: Daniel Detka (Kielce).