Porażka z Nadwiślanem.

Znajdująca się w ścisłej czołówce II-ligowej tabeli Stal Stalowa Wola przegrała na własnym stadionie z broniącym się przed spadkiem Nadwiślanem Góra. Nie było to porywające widowisko.

Sędzia zawodów Konrad Gąsiorowski rozpoczął mecz od rozdawania kartek. W ciągu pierwszych dziewięciu minutach pokazał zawodnikom aż cztery żółte kartoniki po dwa dla obu ekip. Z wydarzeń boiskowych w początkowych fragmentach meczu należy odnotować aktywną postawę Adama Setli, który dwukrotnie sprawdzał czujność między słupkami Tomasza Wietechy. Za pierwszym razem po uderzeniu głową bramkarz Stalówki sparował piłkę na poprzeczkę, a kilka minut później po mocnym uderzeniu z rzutu wolnego zmuszony był sparować piłkę do boku. Na tym właściwie emocje w pierwszej połowie się skończyły.

Po zmianie stron znów na początku postraszyli goście. Dwukrotnie Damian Furczyk spróbował pokonać Wietechę, ale golkiper zielono-czarnych po raz kolejny świetnie interweniował przy bardzo groźnych strzałach sprzed pola karnego zawodnika Nadwiślana. Przez kolejne minuty nie działo się nic wielkiego, grę prowadzili goście, ale nie stwarzali sobie okazji.

W 80. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym piłkę strącił Mariusz Masternak i zdobył gola dla Nadwiślana. Pięć minut później sytuacja Stali jeszcze bardziej się skomplikowała po czerwonej kartce dla Damiana Łanuchy. W doliczonym czasie gry świetnie uderzył Michał Michałek, ale Mateusz Taudul świetnie odbił piłkę lecącą w okienko.

Stal Stalowa Wola – Nadwiślan Góra 0:1 (0:0)
0:1 – Mariusz Masternak 80′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha – Adrian Bartkiewicz, Krystian Wrona, Michał Kachniarz, Marcin Kowalski, Radosław Mikołajczak, Damian Łanucha, Mateusz Argasiński, Kamil Jakubowski (62′ Patryk Tur), Łukasz Sekulski, Tomasz Płonka (60′ Michał Michałek).

Nadwiślan Góra: Mateusz Taudul – Tomasz Boczek, Mariusz Masternak, Mateusz Wójcik, Krzysztof Napora (81′ Dawid Ogrocki), Michał Glanowski, Dawid Kaszok, Mateusz Skrobol, Adam Setla (86′ Marcin Kocur), Damian Furczyk (90+3′ Bartłomiej Wasiluk), Tomasz Balul.

Żółte kartki: Adrian Bartkiewicz, Kamil Jakubowski, Damian Łanucha, Michał Michałek (Stal) oraz Adam Setla, Mateusz Wójcik, Mariusz Masternak, Tomasz Boczek, Dawid Kaszok (Nadwiślan).

Czerwona kartka: Damian Łanucha /85′ – za drugą żółtą/ (Stal).

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni