Porażka z Chełmianką

W 6. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Chełmianką Chełm. To spotkanie zakończyło się porażką zielono-czarnych.

W sobotę nasi piłkarze rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem wyjazdowe – z Chełmianką Chełm. Początek tej potyczki był wyrównany, a oba zespoły badały swoje możliwości. W 7. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Daniel Świderski, lecz piłka minęła bramkę gospodarzy.

Jeszcze w pierwszym kwadransie sobotniej potyczki ładny strzał z rzutu wolnego na bramkę zielono-czarnych oddał Krystian Wójcik. Znakomicie obronił Mikołaj Smyłek, który nie dał się zaskoczyć również po dobitce. Nasz bramkarz swoimi umiejętnościami popisał się również w 18. minucie, kiedy to obronił groźny strzał głową. Gospodarze przeważali także w dalszej części tego spotkania. Stal nie dała sobie jednak strzelić gola.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Bartłomiej Kiełbasa. To był debiut tego zawodnika w zielono-czarnych barwach. Pierwsze minuty po przerwie nie były jednak udane dla naszego zespołu. W 52. minucie sędzia odgwizdał bowiem rzut karny dla Chełmianki, który na gola zamienił Łukasz Mazurek. Gospodarze objęli prowadzenie 1:0. Kilka minut później Chełmianka strzeliła drugiego gola. Tym razem naszego bramkarza pokonał Krystian Wójcik.

Stal szukała swojej szansy na gola, ale w sobotę zielono-czarni nie zdołali pokonać bramkarza Chełmianki, która „Stalówkę” ograła 2:0.

Chełmianka Chełm – Stal Stalowa Wola 2:0 (0:0)

1:0 – Łukasz Mazurek (k.) 54′

2:0 – Krystian Wójcik 61′

Składy:

Chełmianka Chełm (skład wyjściowy): Ciołek – Mazurek, Zbiciak, Piekarski, Myśliwiecki, Wójcik, Budzyński, Wołos, Yohhanes, Bednara, Wiatrak.

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Zięba (76′ Klepacki), Khorolskyi, Persak, Olszewski, Duda, Wojtak (46′ Kiełbasa), Radluj, Grober (76′ Lebioda), Żelisko, Świderski.

Żółte kartki: Duda, Khorolskyi, Grober.

Sędzia: Adam Jamka (Kielce).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni