Porażka z Avią Świdnik

W 18. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Avią Świdnik. To spotkanie zakończyło się porażką zielono-czarnych…

Sobotnie spotkanie poprzedziła minuta ciszy ku czci Jarosława Paconia, w przeszłości zawodnika Stali Stalowa Wola. Jarosław Pacoń zmarł w wieku 49 lat. Na boisku występował jako obrońca. W latach 1993-1994 oraz 1995-1996 reprezentował barwy „Stalówki”.

Początek potyczki to nerwowa gra obu drużyn. Na boisku sporo było niedokładności. W 9. minucie groźnie zrobiło się natomiast przed bramką zielono-czarnych. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę z linii bramkowej wybił Volodymyr Khorolskyi. To była bardzo dobra interwencja naszego zawodnika! Chwilę później w dobrej sytuacji niecelnie główkował Kamil Oziemczuk.

Wraz z upływem kolejnych minut zielono-czarni zaczynali coraz groźniej atakować bramkę rywala. Brakowało nam jednak wykończenia akcji i groźnego uderzenia. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron sporo było gry w środkowej strefie boiska. Goście w 60. minucie wypracowali sobie dobrą okazję. Z pola karnego strzelał Mateusz Kompanicki, a znakomicie to uderzenie obronił Mikołaj Smyłek.

W 71. minucie nasz bramkarz nie dał już rady obronić strzału na bramkę zielono-czarnych. Z około 20 metrów znakomicie przy słupku przymierzył Wojciech Białek. Avia objęła prowadzenie 1:0 i nie oddała go już do końca spotkania. W sobotę „Stalówka” okazała się słabsza od rywala i przegrała 0:1 z drużyną ze Świdnika.

foto. Natalia Pydych & Damian Kuziora

 

 

Stal Stalowa Wola – Avia Świdnik 0:1 (0:0)

0:1 – Wojciech Białek 71′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Wojtysiak, Khorolskyi, Hudzik, Pietrzyk, Olszewski, Duda (76′ Jakimiuk), Stępniowski (90′ Cukrowski), Wojtak (46′ Drobot), Jopek (83′ Żelisko), Świderski.

Avia Świdnik: Sobieszczyk – Kursa, Dobrzyński, Popiołek, Oziemczuk (46′ Oziemczuk), Zając (46′ Kompanicki), Maluga, Drozd, Uliczny, Poleszak (82′ Góralski), Mykytyn.

Żółte kartki: Wojtak – Maluga.

Sędzia: Michał Bobrek (Wadowice).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni