Porażka w Połańcu

W 30. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Czarnymi Połaniec. To spotkanie zakończyło się porażką „Stalówki”.

W sobotę nasza drużyna rozegrała spotkanie wyjazdowe. Zielono-czarni zmierzyli się w Połańcu z miejscowymi Czarnymi. „Stalówka” dobrą okazję na gola miała w 10. minucie meczu, kiedy to po rzucie rożnym strzelał Mateusz Hudzik. Piłka odbiła się jeszcze od zawodnika gospodarzy i przeleciała tuż obok bramki Czarnych.

W odpowiedzi w polu karnym zielono-czarnych dryblował Adrian Gębalski. Gdy napastnik Czarnych, a w przeszłości zawodnik Stali, składał się do strzału, to został zablokowany przez naszych obrońców.

W kolejnych minutach oba zespoły szukały swoich szans na gola. Zarówno jednak Czarnym, jak i Stali, brakowało wykończenia pod bramką przeciwnika. W końcu w 36. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne Stali piłka minęła wszystkich zawodników, a wrzutkę zamknął Filip Bakowski, który z bliska skierował futbolówkę do siatki. Czarni do szatni na przerwę schodzili ze skromnym prowadzeniem 1:0.

W drugiej połowie kolejne minuty upływały, a Stali brakowało dobrych sytuacji pod bramką gospodarzy. Czarni Połaniec szukali natomiast okazji na to, aby jeszcze podwyższyć swoje prowadzenie.

W sobotę w Połańcu gole już jednak nie padły. Czarni zwyciężyli 1:0 po bramce zdobytej w 36. minucie meczu. Zielono-czarni do Stalowej Woli wracają bez punktów.

Czarni Połaniec – Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0)

1:0 – Filip Bakowski 36′

Składy:

Czarni Połaniec: Siryk – Załucki (38′ Bawor), Bakowski, Bażant, Ferens (61′ Banik), Kramarz, Gębalski, Hul, Smoleń, Wątróbski, Kron (67′ Woś).

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Skrzyniak, Hudzik, Wojtysiak (67′ Olszewski), Zięba, Drobot, Stelmach (46′ Khorolskyi), Jopek, Lebioda (67′ Duda), Kacprzycki (85′ Kiełbasa), Świderski (46′ Biskup).

Żółte kartki: Załucki, Gębalski, Bażant, Kramarz, Smoleń – Świderski, Stelmach, Kacprzycki, Lebioda, Olszewski.

Sędzia: Michał Mikulski (Lublin).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni