Porażka w Legionowie.

Legionovia Legionowo tuż przed końcem pierwszej połowy zdobyła jedynego gola w meczu. Marek Lendzion pokonał golkipera Stalówki i trzy punkty zostały na Mazowszu.

Już na początku zawodów mogły paść bramki. W 3. minucie Paweł Wolski zmarnował dobrą okazję dla gospodarzy, a chwilę później w odpowiedzi szansę miała Stal, ale piłkę zmierzającą do bramki z linii wybił jeden z defensorów Legionovii. W kolejnych minutach grę prowadzili gospodarze, a Stalowcy tylko się bronili. Legionovia nie stwarzała sobie jednak klarownych okazji bramkowych.

W 19. minucie Damian Łanucha uderzył na bramkę gości, ale nie zagroziło to utracie gola przez ekipę z Legionowa. W 26. minucie Adam Czerkas również próbował szczęścia, ale także bez rezultatu. 180 sekund później po akcji Radosław Mikołajcza piętą uderzył Mateusz Argasiński, lecz pomylił się nieznacznie. W kolejnych minutach nadal przeważała Legionovia, ale w 42. minucie to Stal mogła trafić do siatki. Wojciech Fabianowski uderzył niecelnie w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy.

Wydawało się, że do przerwy nic się już nie stanie, ale w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Marek Lendzion wpadł w pole karne i pokonał bramkarza Stalówki. Po zmianie stron nieco mocniej ruszyli goście z Podkarpacia, ale nie stwarzali sobie dobrych okazji. Legionovia wcale nie myślała o obronie, ale strzały zawodników gospodarzy mijały bramkę Stali.

Zielono-czarni nie potrafili skutecznie rozmontować dobrze grającej defensywy gospodarzy. Ci z kolei co jakiś czas przedzierali się w pole karne Stali, ale Dawid Wołoszyn nie musiał wiele razy interweniować, gdyż piłka przechodziła obok bramki. Mimo, że goście przebywali przez pół drugiej części meczu na połowie rywali, to nie byli w stanie odmienić losów potyczki i przegrali kolejny ligowy pojedynek na wyjeździe.

Legionovia Legionowo – Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0)
1:0 – Lendzion 45’+3

Składy:

Legionovia Legionowo: Matracki – Goliński, Lendzion, Gurzęda, Karaszewski (19′ Tlaga), Calderon (68′ Janusiński), Tomczyk, Romańczuk, Wolski (88′ Dankowski), Stańczyk (59′ Ryndak), Czerkas.

Stal Stalowa Wola: Wołoszyn – Czarny, Reiman, Żmuda, Sikorski, Łanucha (60′ Juda), Bartkiewicz, Fabianowski, Argasiński, Kachniarz (63′ Płonka), Mikołajczyk.

Żółte kartki: Stańczyk, Tomczyk, Czerkas, Janusiński (Legionovia) oraz Fabianowski, Sikorski, Reiman, Płonka (Stal)

Sędzia: Andrzej Chudy (Zabrze).

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni