Porażka w finale z Wisłoką Dębica

Piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Wisłoką Dębica w finałowym spotkaniu Podkarpackiego Pucharu Polski. Ten mecz zakończył się porażką Stali.

Zwieńczeniem całego sezonu piłkarskich zmagań było finałowe spotkanie Wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym zielono-czarni zmierzyli się z Wisłoką Dębica.

Nasi rywale już na początku spotkania mieli dobrą okazję na gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował jeden z zawodników Wisłoki. Znakomicie ten strzał obronił Tomasz Wietecha. Piłkarze z Dębicy w kolejnych minutach szukali uderzeń na naszą bramkę, ale były one niecelne.

W 17. minucie znów groźnie zrobiło w polu karnym Stali. Po uderzeniu z dystansu Dawida Sojdy i rykoszecie piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Nasza drużyna odpowiedziała w 35. minucie. Po rzucie rożnym do piłki doszedł Piotr Mroziński i oddał potężny strzał z kilkunastu metrów. Wisłokę przed stratą gola uratował słupek. Po tej akcji piłkarze z Dębicy ruszyli do ataku, lecz dobrze spisywała się nasza defensywa. Aktywny był zwłaszcza Damian Łanucha – w przeszłości piłkarz Stali, który co chwilę szukał uderzeń na naszą bramkę.

Drugą połowę też lepiej rozpoczęła drużyna z Dębicy. Tuż po wznowieniu z gry z kilku metrów strzelał Sebastian Fedan. Znakomicie obronił Wietecha! Nasz bramkarz dobrze spisał się również kilka minut później, kiedy to obronił strzał Dariusza Kamińskiego.

Stal śmielej do ataku ruszyła po około godzinie gry. W 65. minucie ładnie z dystansu strzelał Maciej Wojtak – z problemami interweniował Tomasz Libera. W odpowiedzi uderzenie Sebastiana Pawlaka znakomicie zatrzymał „Balon”.

Po upływie regulaminowego czasu gry wynik dalej był bezbramkowy, więc arbiter tej potyczki zarządził dogrywkę. W samej jej końcówce, w 119. minucie, gdy wszyscy czekali już na konkurs rzutów karnych, na uderzenie z około 20 metrów zdecydował się Tomasz Palonek. Piłka przy słupku wpadła do siatki Stali.

Zielono-czarni na tego gola nie zdążyli już skutecznie odpowiedzieć. Sobotnie spotkanie zakończyło się porażką „Stalówki”. Wisłoka Dębica w finale Podkarpackiego Pucharu Polski zwyciężyła 1:0.

Stal Stalowa Wola – Wisłoka Dębica 0:1 (0:0, 0:0)

0:1 – Tomasz Palonek 119′

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Waszkiewicz, Hudzik, Pietrzyk, Wojtak (75′ Stępniowski), Drobot (82′ Grabarz), Zięba (75′ Conde), Stelmach, Jopek (113′ Mistrzyk), Mroziński, Płonka (54′ Wiktoruk).

Wisłoka Dębica: Libera – Król, Cabała, Kozłowski, Łanucha, Sojda, Kamiński, Zygmunt, Fedan, Palonek, Pawlak (83′ Lubera).

Żółte kartki: Król, Mrózek, Palonek.

Sędzia: Mariusz Złotek.