Porażka Stali w Łowiczu.

Piłkarze Stali Stalowa Wola przegrali w środę na wyjeździe z Pelikanem Łowicz 2:0 (0:0).

Pelikan Łowicz – Stal Stalowa Wola 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Damian Kosiorek 75, 2:0 Michał Fabijański 90+1.
Stal: Wołoszyn – Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Kantor ŻŻCZ, Mikołajczak, Kachniarz, Argasiński, Fabianowski Ż, Łanucha, Płonka.
Pelikan: Olszewski – Adamczyk, Brodecki, Dremliuk, Wyszogrodzki, Koman Ż, Golański, Gamla, Bończak, Świątek, Nowak Ż.
Zmiany: Stal: 69′ Juda za Fabianowskiego; Pelikan: 46′ Bojańczyk za Nowaka, 52′ Kosiorek za Bończaka, 81′ Fabijański za Golańskiego, 90+3 Perzyna za Kosiorka. Sędziował: Maciej Mikołajewski ze Świebodzina. Widzów: 250.

Z Pelikanem na wyjeździe wiodło się „Stalówce” zazwyczaj źle i nie inaczej było i tym razem. W 60 minucie po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce z boiska wyleciał Mateusz Kantor, stalowowolski zespół musiał walczyć w dziesiątkę. I wtedy został dwa razy „trafiony”.

We wcześniejszych czterech meczach w Łowiczu Stal przegrała z Pelikanem trzy razy i raz wywalczyła remis. Do „kolekcji” słabych wyjazdowych wyników z tym przeciwnikiem „Stalowcy” dołożyli wczoraj niestety kolejny…

PIERWSZE ZWYCIĘSTWO

Pelikan nie wygrał w tym roku w drugiej lidze spotkania u siebie aż do meczu ze Stalą. Rywale walczą o wydostanie się ze strefy spadkowej i punkty z naszą drużyną są dla nich na wagę złota. Szkoda, bo nasi też mieli swoje okazje na strzelenie gola, a przeciwnik wcale nie grał jakiejś wielki piłki. W pierwszej połowie swoje szanse miał Tomasz Płonka, ładnie uderzył Adrian Bartkiewicz, precyzji zabrakło Radosławowi Mikołajczakowi, próbował też szczęścia Damian Łanucha. W drugiej połowie strzelali Płonka, Mikołajczak czy wprowadzony na boisko Damian Juda. Wszystko to jednak bez rezultatów.

W 60 minucie sędzia uznał, że Kantor sfaulował Patryka Bojańczyka i piłkarz Stali pożegnał się z grą. A Pelikan miał ułatwione zadanie. Gdy Stal grała już w dziesiątkę Dawid Wołoszyn potrafił jeszcze powstrzymać poważne zagrożenie, gdy bronił strzały Damiana Kosiorka, Adriana Świątka, Macieja Wyszogrodzkiego. Ale w 75 minucie musiał skapitulować. Odbił piłkę po strzale Świątka, jednak dobitka Kosiorka była już skuteczna. Drugi gol dla gospodarzy padł już w doliczonym czasie gry, gdy Stal próbowała odrabiać straty. Michał Gamla wypalił w poprzeczkę, ale piłkę przejął wprowadzony na boisko w końcówce spotkania Michał Fabijański i skierował ją do siatki.

LISTKIEWICZ OBSERWATOREM

Obserwatorem w meczu Pelikan – Stal był były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Michał Listkiewicz, w Łowiczu zameldowała się też kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców „Stalówki”. Nie miała jednak powodów do zadowolenia, walczącemu o utrzymanie stalowowolskiemu zespołowi nadal się nie wiedzie, nie wygrał od pięciu spotkań, zdobył w nich tylko dwa punkty. W zespole gości brakowało pauzującego za kartki Wojciecha Reimana oraz kontuzjowanego Przemysława Żmudy, teraz z kolei za kartki wypadnie Wojciech Fabianowski.

Nie mógł mieć po meczu wesołej miny trener „Stalówki”, Paweł Wtorek, który zrezygnował z prowadzenia naszej drużyny po poprzednim spotkaniu z Olimpią Zambrów (0:0), ale potem po przemyśleniu sprawy zdecydował się nie zostawiać zespołu w trudnej sytuacji. W meczach wyjazdowych nasi punkty zdobywają jednak niestety „od święta”, a w niedzielę kolejny wyjazd, mecz z Garbarnią w Krakowie. Oby było lepiej, bo sytuacja robi się naprawdę niewesoła…

Wojciech Nieradka, kierownik Stali: – Mieliśmy swoje sytuacje, ale brakowało tej kropki nad „i”. Ta czerwona kartka dla Kantora to dla mnie była trochę z kapelusza, on wślizgiem wybijał piłkę, ale gospodarze narobili wielkiego hałasu, trenerzy wbiegli na boisko i sędzia podjął taką decyzję. Szkoda tej porażki, Pelikan był do ogrania. W pierwszej połowie była taka sytuacja, że Płonka zagrywał piłkę i w polu karnym ta trafiła obrońcę Pelikana najpierw w nogę, potem w rękę. Ale sędzia puścił grę.

echodnia.eu

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni