Polonia Bytom zawita na Hutniczą

W niedzielne popołudnie nasza drużyna podejmie na własnym boisku Polonię Bytom. Obie ekipy to beniaminkowie drugoligowych rozgrywek.

Polonia Bytom początkowe mecze w II lidze rozgrywała na wyjeździe. Wyniki drużyny nie były jednak najlepsze. Co prawda nasi rywale zaczęli sezon od wygranej, lecz potem było gorzej. Kolejnych siedem potyczek beniaminek ze Śląska kończył bez zwycięstwa. Dopiero w ostatniej kolejce Polonia sięgnęła po komplet oczek zostawiając w pokonanym polu innego beniaminka, rezerwy ŁKS Łódź. O ile w dwóch meczach na własnym, niedawno zmodernizowanym obiekcie, drużyna z Bytomia prezentowała się nieźle, to w spotkaniach wyjazdowych już tak kolorowo nie było. Pięć zdobytych punków w siedmiu pojedynkach i bilans bramkowy 4:10.

Najskuteczniejszym graczem Polonii jest Dawid Wolny z trzema golami. Bramki dla ekipy ze Śląska zdobywało jeszcze dwóch zawodników. Dwa trafienia były autorstwa Tomasza Gajdy a jedno Krzysztofa Ropskiego. Najlepszego strzelca drużyny z Bytomia zabraknie jednak w Stalowej Woli, bowiem nadal musi pauzować po czerwonej kartce, jaką otrzymał w starciu z Wisłą Puławy. W zespole naszych rywali gra dwóch graczy, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Stalówki. Nie tak dawano w Stali grał Szymon Jopek, a kilka sezonów wcześniej zielono-czarne barwy ubierał Patryk Stefański.

Stalówka po nieudanej wyprawie do Krakowa i porażce z Sandecją Nowy Sącz musi szukać punktów na własnym boisku. Przy Hutniczej nasz zespół prezentuje się lepiej niż na wyjazdach. Na trzy rozegrane spotkania dwa zakończyły się naszym zwycięstwem. W niedzielnym pojedynku na pewno zabraknie kapitana zielono-czarnych Jakuba Kowalskiego, który będzie musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek. W drużynie nie ma też poważniejszych urazów. Trener Ireneusz Pietrzykowski będzie miał więc szerokie pole manewru na tą potyczkę.

Stal Stalowa Wola – Polonia Bytom
24.09.2023 godz. 15
Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni