Pojedynek z liderem.

W sobotę na stadion przy ulicy Hutniczej przyjedzie lider drugoligowych rozgrywek: Zagłębie Sosnowiec. Piłkarze Stali Stalowa Wola chcą się przełamać po dwóch porażkach.

Na boisku spotka się dwóch najlepszych strzelców drugiej ligi: Łukasz Sekulski ze Stali z 24 golami na koncie i Jakub Arak z Zagłębia – 14 goli. Co ciekawe podczas jesiennego meczu w Sosnowcu obaj napastnicy zaliczyli po jednym golu, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Kolejnym bohaterem tamtego spotkania był bramkarz Stali, Tomasz Wietecha, który w pięknym stylu obronił rzut karny wykonywany przez doświadczonego zawodnika, jakim jest Sebastian Dudek.

Łukasz Sekulski podkreśla jednak, że nie ma zamiaru ścigać się na gole z Jakubem Arakiem, najważniejsze są bowiem trzy punkty i przełamanie po dwóch porażkach.

– Chcemy zapomnieć o tym co wydarzyło się w Kluczborku. Czujemy niedosyt po tym spotkaniu, bo nie zasłużyliśmy na przegraną. Teraz liczy się tylko mecz z Zagłębiem. Musimy wyjść na murawę, walczyć, nie odpuszczać i odnieść zwycięstwo – komentuje napastnik „Stalówki”. – Kibice mogą być pewni, że damy z siebie wszystko.

Nie ma mowy o odpuszczaniu

Po dwóch przegranych z rzędu pojawiły się głosy, że zawodnicy Stali zaczynają odpuszczać walkę o awans do pierwszej ligi. „Sekul” takie plotki komentuje krótko i dosadnie.

– Właśnie takim znawcom chcemy pokazać, że nie mają racji. Nie ma żadnej mowy o odpuszczaniu. Za każdym razem wychodzimy na murawę po to, aby wygrać. Nie ma znaczenia czy gramy z liderem, czy też z ostatnią drużyną w tabeli – mówi Łukasz Sekulski. – Niech nas jeszcze nie spisują na straty, bo już wiele razy w tym sezonie udowadnialiśmy, że stać nas na bardzo dużo.

24-letni napastnik strzelił 24 z 45 goli, jakie Stal ma na swoim koncie. To imponujący dorobek. Łukasz należy do wiodących postaci w drużynie Jaromira Wieprzęcia, ale zaznacza, że nie ważne kto trafia do siatki rywala, ważne jest to, żeby tych goli było więcej po stronie „Stalówki”.

– Piłka nożna to sport zespołowy. Razem wygrywamy i razem przegrywamy. Atmosfera w zespole jest dobra, a po tych dwóch ostatnich porażkach jesteśmy jeszcze bardziej zmobilizowani – dodaje Łukasz Sekulski.

Przedsprzedaż biletów

Od środy prowadzona jest przedsprzedaż biletów na mecz z Zagłębiem. Bilety dostępne będą w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Hutniczej 15, pokój 114, w godzinach: 14–16.30 (środa, czwartek). W dniu meczu bilety do nabycia w kasach przy stadionie od godziny 11.45.

Ceny biletów rozkładają się w następujący sposób: bilet z Kartą Kibica – 15 złotych, bez Karty Kibica – 20 złotych, kobiety z Kartą Kibica – 5 złotych, dzieci 7-14 lat z Kartą Kibica – 5 złotych. Kobiety bez Karty Kibica zapłacą za bilet 5 złotych. Podobnie dzieci-7-14 lat bez Karty Kibica.

W Stalowej Woli nie będzie zorganizowanej grupy kibiców Zagłębia. Jest to wynik kary Komisji Dyscyplinarnej Polskiego Związku Piłki Nożnej, jaka została nałożona na drużynę z województwa śląskiego po zadymie w sektorze gości na Stadionie Miejskim w Tarnobrzegu.

echodnia.eu

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni