Pojedynek beniaminków w Łodzi

Stal Stalowa Wola rozegra czwarty z rzędu, ale zarazem ostatni z początkowej serii wyjazdowy pojedynek. Zielono-czarni zagrają w niedzielne południe w Łodzi z rezerwami miejscowego ŁKS-u.

Nasi niedzielni rywale podobnie nasz Stal to beniaminek drugoligowych rozgrywek. Łodzianie do ostatniej kolejki rywalizowali o awans z Legionovią Legionowo. Zespół prowadzony przez Marcina Matysiaka składa się w głównej mierze z bardzo młodych, ale utalentowanych zawodników, którzy marzą o grze w pierwszym zespole ŁKS-u. W bieżących rozgrywkach nasz przeciwnik zgromadził na swoim koncie cztery oczka. Przed tygodniem rezerwy klubu z Łodzi zagrały po raz pierwszy na własnym boisku i po emocjonującej końcówce wygrały z Chojniczanką Chojnice 3:2.

Stal po trzech wyjazdach ma na koncie dwa oczka po remisach z GKS Jastrzębie i Wisłą Puławy. Zielono-czarni udadzą się w niedzielę na ostatnich z czterech z rzędu spotkań na obcym boisku. Z meczu na mecz nasza drużyna przyzwyczaja się do gry w wyższej klasie rozgrywkowej i zdobywają bardzo potrzebne doświadczenie.

Na pewno dużo pewności dodałoby naszym zawodnikom pierwsze ligowe zwycięstwo. Przed pojedynkiem na stadionie przy ulicy Hutniczej taki triumf niewątpliwie wzbudziłby jeszcze większe zainteresowanie pierwszym meczem w Stalowej Woli, a dodatkowo mobilizująco podziałałby na piłkarzy Stali. Wygrana w Łodzi do łatwych należeć nie będzie, ale wydaje się, że zielono-czarni już poczuli co to gra w II lidze i z kolejne potyczki powinny być coraz lepsze w wykonaniu naszej drużyny.

ŁKS II Łódź – Stal Stalowa Wola
niedziela 13.08.2023 godz. 12
Al. Unii Lubelskiej 2
Sędzia: Aleksander Borowiak (Poznań)

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni