Podział punktów w meczu z KSZO (skrót+konferencja)

W 31. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. To spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Od początku spotkania oba zespoły szukały swojej okazji na gola. Tempo było żywiołowe, a sporo działo się pod jedną i pod drugą bramką. Uderzenia zielono-czarnych były jednak niecelne lub goście je blokowali.

Po kilkunastu minutach gra przeniosła się w środkową strefę boiska. Tam nie brakowało walki o każdą piłkę. W 27. minucie dobrze spisał się natomiast Mikołaj Smyłek, który obronił uderzenie na bramkę „Stalówki”.

W odpowiedzi kilka minut przed końcem pierwszej połowy na uderzenie z rzutu wolnego z dystansu zdecydował się Sławomir Duda, lecz piłka przeleciała obok bramki KSZO. Już w doliczonym czasie gry do pierwszej odsłony potyczki znów znakomicie spisał się Smyłek, który nie dał się zaskoczyć w sytuacji sam na sam z zawodnikiem z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy piłka wpadła do bramki Stali. Sędzia tego gola jednak nie uznał, bowiem wcześniej faulowany był bramkarz zielono-czarnych. W 56. minucie w polu karnym KSZO strzelał natomiast Aleksander Drobot. To uderzenie pewnie obronił Karol Szymkowiak.
Od 57. minuty goście na boisku musieli sobie radzić w osłabieniu. Sędzia drugą żółtą kartką ukarał bowiem zawodnika z Ostrowca Świętokrzyskiego, Kacpra Derenia. Zielono-czarni ruszyli do ataku, stwarzali sobie okazje, ale piłka nie chciała wpaść do siatki gości.
Pomimo starań zawodników „Stalówki” wynik sobotniego spotkania nie uległ zmianie. Zielono-czarni bezbramkowo zremisowali z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Stal Stalowa Wola – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:0

Składy:

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Skrzyniak, Hudzik, Khorolskyi, Wojtysiak (77′ Olszewski), Zięba, Drobot, Kiełbasa (68′ Jopek), Duda, Kacprzycki (89′ Szifer), Biskup (89′ Grabarz).

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski: Szymkowiak – Sylwestrzak, Zając, Camargo, Dereń, Stefanowicz (90 +3′ Kuzior), Szela (64′ Czernysz), Brągiel, Persona, Żurek (82′ Pawlik), Domagała.

Żółte kartki: Brągiel, Dereń, Szela, Stefanowicz (KSZO).

Czerwona kartka: Dereń /57′ za drugą żółtą/ (KSZO).

Sędzia: Piotr Burak (Zamość).


Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni