Podsumowanie rundy jesiennej.

Za Nami runda jesienna rozgrywek o mistrzostwo II Ligi sezonu 2017/2018. Stal na własnym stadionie przy ul. Hutniczej w Stalowej Woli rozegrała 4 spotkania. Pozostałe mecze w roli gospodarza zielono-czarni rozgrywali na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie a jedno spotkanie z Siarką w Tarnobrzegu.
Ponad to Stal występowała w rozgrywkach Pucharu Polski. W rundzie wstępnej Naszym przeciwnikiem była Polonia Bytom , która wycofała się z rozgrywek. W wyniku walkowera 0:3 zielono-czarni awansowali do I Rundy w której ulegli Sokołowi Ostróda 2:1 i odpadli z rozgrywek. Bramkę dla Stali w tym meczu zdobył Dziubiński.
Po 17 rozegranych meczach ligowych Stal Stalowa Wola zajmuje 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów. Zespół wygrał 4 spotkania, 7 razy remisował i doznał 6 porażek. Bilans spotkań u siebie to : 3 zwycięstwa, 3 remisy , 3 porażki. Bilans spotkań na wyjeździe: 1 zwycięstwo, 4 remisy, 3 porażki.
Mniej wygranych w lidze mają 4 zespoły: Gryf-2, Kluczbork-2, Rozwój-3, Gwardia-3. 4 zwycięstwa odnotowała Wisła Puławy.
Stal zajmuje wraz z Gryfem i MKS Kluczbork 3. miejsce pod względem uzyskanych remisów-7. Więcej remisów na koncie mają: Wisła Puławy-8; MKS Kluczbork-9.
6 drużyn w tabeli ma mniej przegranych na koncie od Stali. 3 zespoły mają po 6 przegranych, podobnie jak Stal, są to: ROW, Błękitni i MKS Kluczbork. 8 drużyn przegrywało częściej.
Stal zdobyła w lidze 17 bramek a straciła 20. Bramki u siebie: 10 zdobytych, 12 straconych. Bramki na wyjeździe: 7 zdobytych, 8 straconych.
Bramki strzelali : Adrian Dziubiński-4; Adrian Gębalski-3; Mateusz Stąporski-3; Sebastian Zalepa-3; Andrzej Trubeha-1; Bartosz Sobotka-1; Sebastian Łętocha-1; Grzegorz Janiszewski-1.
Stal miała do wykorzystania 2 rzuty karne z czego 1 na bramkę zamienił Adrian Gębalski. Zawodnik ten nie wykorzystał 1 rzutu karnego.
6 bramek strzelono w pierwszej połowie, 11 bramek padło w drugiej połowie spotkań.
Stalowcy w trzech meczach pierwsi obejmowali prowadzenie ale nie zdołali wygrać tych spotkań. Pojedynki z ŁKS Łódź (1:1); Olimpią Elbląg (2:2); Radomiakiem Radom (2:2) kończyły się podziałem punktów.
W Katowicach mimo strzelonej bramki na 0:1, ostatecznie Stal przegrała z Rozwojem 2:1.
Dwa razy zielono-czarni doprowadzali do remisu: Stal-Gryf (1:1); Wisła Puławy-Stal (1:1).
W pięciu rozegranych meczach Stal nie straciła bramki: Błękitni, Warta, Legionovia, Gwardia, Kluczbork.
W pięciu rozegranych meczach Stal nie strzeliła bramki: Błękitni, GKS Jastrzębie, Garbarnia, ROW Rybnik, Kluczbork.
W dwóch rozegranych meczach nie padła żadna bramka: Błękitni-Stal (0:0); Kluczbork-Stal (0:0).
Zawodnicy zostali ukarani 43 żółtymi kartkami i jedną czerwoną. Najwięcej żółtych kartek otrzymali: Bartłomiej Wasiluk-5; Andrzej Trubeha-4; Sebastian Łętocha-4; Szymon Jarosz-4; Stepan Hirskyj-4. Czerwoną kartkę otrzymał Bartłomiej Wasiluk.
Najwięcej występów w meczach zaliczyli : Mateusz Bukowiec-18(1 PP); Adrian Dziubiński-17; Adrian Gębalski-17; Bartosz Sobotka-17; Przemysław Stelmach-16.
Najwięcej pełnych spotkań rozegrali: Bartosz Sobotka-14 (z 17); Szymon Jarosz-13 (z 14); Sebastian Zalepa-12 (z 12).
Najwięcej minut na boisku spędzili: Bartosz Sobotka-1380; Adrian Gęmbalski-1362; Szymon Jarosz-1262; Mateusz Stąporski-1155.
Najwięcej wejść z ławki rezerwowych: Stepan Hirskyj-8; Kamil Jonkisz-6; Sebastian Łętocha-6.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni