Podsumowanie 6. kolejki.

Po dwóch dniach odpoczynku na boiska znów wybiegli drugoligowcy. Liderzy tabeli, Odra Opole i Raków Częstochowa, podejmowali rywali na własnym terenie i znów zgodnie wygrali. W Elblągu natomiast tamtejsza Olimpia w starciu beniaminków rozbiła Wartę Poznań aż 6:1!
Najwcześniej na murawie zameldowali się gracze Rakowa i ROW 1964 Rybnik. Goście do spotkania przystąpili opromienieni wyjazdowym zwycięstwem nad Kotwicą Kołobrzeg, gospodarze natomiast chcieli zrehabilitować się za stratę punktów w Legionowie. Lepiej z zadania wywiązał się Raków, który wygrał 3:1.
Dużo trudniej było wskazać faworyta meczu Odry Opole z Gryfem Wejherowo. Choć opolanie liderowali tabeli, Gryf jest zespołem bardzo nieobliczalnym. Potrafi przegrać dwa mecze z rzędu, aby w kolejnym rozbić świetnie spisującą się w tym sezonie Polonię Bytom 4:0. Odra za to niezmiennie zaskakuje. Jako beniaminek nie ma żadnych kompleksów i tym razem także zwyciężyła. Po sześciu meczach na całą stawkę nadal spogląda z góry.
Na drugim biegunie znajduje się natomiast inny ligowy nowicjusz, Warta Poznań. Gracze z Drogi Dębińskiej dopiero w środę po raz pierwszy mogli cieszyć się z ligowego zwycięstwa i na pewno odbierali to jako dobry znak. W Elblągu zostali jednak zdeklasowani przez tamtejszą Olimpię, która wygrała 6:1! W pozostałych meczach Polonia Bytom uległa Legionovii Legionowo aż 0:4, Olimpia Zambrów bezbramkowo zremisowała z Radomiakiem Radom, a Stal Stalowa Wola w identycznym stosunku podzieliła się punktami z Rozwojem Katowice. Także remisem zakończyło się ostatnie sobotnie spotkanie, w którym Kotwica Kołobrzeg dzięki dwóm trafieniom Piotra Giela wyrwała punkt Siarce Tarnobrzeg.

W niedzielny wieczór rozegrano dwa pozostałe mecze 6. kolejki II ligi. Błękitni Stargard zremisowali z Puszczą Niepołomice, a Polonia Warszawa pokonała GKS Bełchatów.
W meczu Błękitnych z Puszczą trudno było wskazać faworyta. Mimo, że to niepołomiczanie znajdują się w strefie premiowanej awansem, teren w Stargardzie nigdy nie jest przyjazny. Tak było i tym razem – po zaciętej potyczce padł bezbramkowy remis, który pozwolił Puszczy utrzymać trzecie miejsce w tabeli. Błękitni natomiast zsunęli się o jedno oczko niżej – ich miejsce zajęła Kotwica Kołobrzeg, która w sobotę zremisowała z Siarką Tarnobrzeg, ale dzięki małej tabelce plasuje się wyżej.
Kolejkę zamknęło starcie Polonii Warszawa z GKS Bełchatów. Obie drużyny za wszelką cenę chciały wygrać – w środę „Czarne Koszule” niespodziewanie uległy Warcie Poznań, a GKS Bełchatów zremisował co prawda z liderem, Odrą Opole, ale po pięciu seriach gier znajdował się w strefie spadkowej. Jak się okazało, zostanie w niej na co najmniej kolejny tydzień. W Warszawie Polonia wygrała bowiem 2:1, a zwycięstwo zapewniły jej trafienia Marcina Kluski i Michała Zapaśnika. GKS prowadził po rzucie karnym wykorzystanym przez Patryka Rachwała, ale nie zdołał utrzymać korzystnego rezultatu.

Emil Kopański

Sobotnie mecze 6. kolejki II ligi:

Raków Częstochowa – ROW 1964 Rybnik 3:1 (1:1)
Adam Czerkas 15, 69, Przemysław Mizgała 47 – Mariusz Muszalik 25.

Odra Opole – Gryf Wejherowo 2:1 (1:0)
Przemysław Brychlik 45, Dawid Wolny 85 – Piotr Kołc 46 k.

Olimpia Elbląg – Warta Poznań 6:1 (2:0)
Anton Kołosow 5, 78, Łukasz Pietroń 15 k, Jakub Bojas 62, 88, Paweł Piceluk 67 – Michał Cywiński 56.

Olimpia Zambrów – Radomiak Radom 0:0

Polonia Bytom – Legionovia Legionowo 0:4 (0:1)
Michał Płonka 12, Wojciech Kalinowski 78, Paweł Garyga 80, Mikołaj Grzelak 89 k.

Stal Stalowa Wola – Rozwój Katowice 0:0

Kotwica Kołobrzeg – Siarka Tarnobrzeg 2:2 (0:1)
Piotr Giel 27, 83 – Michał Żebrakowski 42, Hubert Tomalski 54.

Niedzielne mecze II ligi:
Błękitni Stargard – Puszcza Niepołomice 0:0

Polonia Warszawa – GKS Bełchatów 2:1 (1:1)
Marcin Kluska 38, Michał Zapaśnik 82 – Patryk Rachwał 24 k.

laczynaspilka.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni