Podsumowanie 23. kolejki.

Za nami 23. kolejka spotkań o mistrzostwo II ligi. Tylko jedenaście bramek padło na II-ligowych boiskach w tej przedświątecznej kolejce. Bardzo cenne zwycięstwo zanotował Raków, który okazał się lepszy od Dumy Powiśla.
W poprzedniej kolejce Raków zasłużenie przegrał w Mielcu. Podopieczni Przemysława Cecherza i Krzysztofa Kołaczyka wyciągnęli wnioski ze srogiej lekcji udzielonej przez lidera. W pierwszym kwadransie Medaliki zadały dwa ciosy, przy których wyprowadzeniu miał udział Rafał Figiel. Co prawda Wiślacy poczuli szansę na remis w ostatnim kwadransie po kontaktowej bramce Michała Budzyńskiego, jednak ostatecznie zostali z niczym.

Atut własnego boiska wykorzystał także Gryf oraz Puszcza. Beniaminek z Wejherowa po zimowej rewolucji kadrowej już na wstępie rundy wiosennej poprawił swój domowy bilans z jesieni. Gryfiarze na dobre wrócili do walki o utrzymanie. Piłkarze z Niepołomic wypunktowali Polonię w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Trzy ładne bramki i Puszcza przedłużyła passę bez porażki (trwa od 31 października 2015 roku).
Olimpia Zambrów zanotowała bezcenne zwycięstwo w Stalowej Woli. Autorem zwycięskiej bramki był doskonale znany na Podkarpaciu Robert Tunkiewicz. Fatalny początek Stalówki pod wodzą Andrzeja Kasiaka (remis i trzy porażki) ściągnął czarne chmury nad głowę szkoleniowca. – Naszym zdaniem trener jest niesłusznie zbyt mocno krytykowany przez kibiców. W piątek rozmawialiśmy, ale o sytuacji w drużynie. Te rozmowy będą kontynuowane we wtorek. Świąteczny czas nie jest dobrym momentem na takie dyskusje – powiedział na łamach Echa Dnia prezes Stalówki Mariusz Szymański.

Bramek nie uświadczono na stadionach w Stargardzie, Kołobrzegu i Pruszkowie. Wiele oczekiwano po hitowo zapowiadających się starciach Błękitnych ze Stalą i Znicza z GKS, jednak zawiodły one oczekiwania. Remis, tyle że bramkowy, odnotowano także Legionowie. II-ligowe derby Mazowsza pomiędzy Novią a Radomiakiem zakończyły się podziałem punktów, który nie zadowolił ani gospodarzy, ani gości.

Wyniki 23 kolejki:

Błękitni Stargard – Stal Mielec 0:0
Gryf Wejherowo – Siarka Tarnobrzeg 2:0 (Kuzimski 14 k, Wicki 45)
Kotwica Kołobrzeg – Nadwiślan Góra 0:0
Legionovia Legionowo – Radomiak Radom 1:1 (Kalinowski 10 – Cupriak 18)
Puszcza Niepołomice – Polonia Bytom 3:0 (Kotwica 31, Abramowicz 41, Domański 44)
Raków Częstochowa – Wisła Puławy 2:1 (Klepczyński 6, Figiel 12 – Budzyński 74)
Stal Stalowa Wola – Olimpia Zambrów 0:1 (Tunkiewicz 72)
Okocimski KS Brzesko – ROW 1964 Rybnik 0:3 (wo)

www.pilkanozna.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni