Podsumowanie 22. kolejki.

Lider II ligi Stal Mielec pokonał w meczu na szczycie Raków Częstochowa 3:0. Pierwszy komplet punktów w rundzie wiosennej zdobyła Wisła Puławy, a Błękitni Stargard stają się specjalistami od końcówek.

Wynik 3:0 to następne potwierdzenie, że Stal Mielec jest faworytem do awansu i najrówniej grającym zespołem. Janusz Białek zapowiadał, że spodziewa się zaciętego spotkania, o którego wyniku może zdecydował jedna bramka. Tymczasem jego drużyna sprawiła psikusa i wysoko pokonała Raków Częstochowa. Kluby pozostają na miejscach premiowanych awansem, ale od soboty dzieli je aż osiem punktów na korzyść Stali.

Mielczanie mieli dwubramkową przewagę przed przerwą dzięki golom Prokicia i Sobczaka. Wynik ustalił Mateusz Cholewiak. Rakowowi nie pomogło ani wejście Dariusza Pawlusińskiego, ani byłego króla strzelców Wojciecha Okińczyca. Być może drużyny zagrają następny mecz już na zapleczu Ekstraklasy.
Pierwszy w tym roku komplet punktów trafił na konto Wisły Puławy za zwycięstwo ze Stalą Stalowa Wola. Wicelider podniósł z boiska tylko oczko w dwóch poprzednich kolejkach. Już po prostu musiał wrócić na zwycięską ścieżkę. Duma Powiśla zatriumfowała 4:1, choć straciła gola na sam początek po strzale Damiana Łanuchy z rzutu karnego. Następnie dominowała na boisku, a dubletem popisał się młodziutki Karol Kalita.

Błękitni Stargard mogą już zapominać o koszmarze, jaki przeżyli w rundzie jesiennej. A może wręcz przeciwnie, skoro zaczęli tak punktować. Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli na terenie Siarki Tarnobrzeg. Znów dzięki bramce zdobytej rzutem na taśmę. Bartłomieja Zdunka uderzył precyzyjnie z rzutu wolnego po faulu Marcina Stefanika. Ten ostatni ma przebojowe tygodnie. W poprzednim meczu stał na bramce, teraz dostał czerwoną kartkę.

Udany debiut na ławce Nadwiślana Góra zaliczył Rafał Wójcik. Jego nowa drużyna złapała tlen w walce o utrzymanie dzięki zwycięstwu 2:0 z Legionovią Legionowo. Górzanie pozostają w strefie spadkowej, ale chociaż odrobili trzy punkty do Gryfa Wejherowo, który zgodnie z przewidywaniami nie poradził sobie na terenie Radomiaka Radom. Oba gole dla beniaminka padły z rzutów karnych, a ich skutecznym egzekutorem był Michał Chrabąszcz.

Wartym odnotowania wynikiem jest ponadto remis 1:1 GKS Tychy z Puszczą Niepołomice. Ekipa z Małopolski staje się postrachem pretendentów do awansu, a podopieczni Kamila Kieresia stracili dwa oczka w stosunku do Znicza Pruszków, który okopał się na miejscu barażowym, odnosząc najwyższe zwycięstwo w kolejce. Drużyna Dariusza Banasika przypomniała sobie, jak znakomicie punktowała na wyjazdach w rundzie jesiennej i zdemolowała 4:0 Olimpię Zambrów.

Sobota w II lidze:

GKS Tychy – Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)
0:1 – Marcel Kotwica 63′
1:1 – Łukasz Grzeszczyk 77′

Olimpia Zambrów – Znicz Pruszków 0:4 (0:1)
0:1 – Krzysztof Kopciński 22′
0:2 – Tomasz Chałas (k.) 47′
0:3 – Tomasz Chałas 76′
0:4 – Maksymilian Banaszewski 83′

Siarka Tarnobrzeg – Błękitni Stargard 0:1 (0:0)
0:1 – Bartłomiej Zdunek 90′

Radomiak Radom – Gryf Wejherowo 2:1 (2:0)
1:0 – Michał Chrabąszcz (k.) 5′
2:0 – Michał Chrabąszcz (k.) 33′
2:1 – Mateusz Kuzimski 63′

Nadwiślan Góra – Legionovia Legionowo 2:0 (2:0)
1:0 – Mohamed Essam 11′
2:0 – Kamil Bętkowski 27′

Stal Mielec – Raków Częstochowa 3:0 (2:0)
1:0 – Andreja Prokić 27′
2:0 – Szymon Sobczak 43′
3:0 – Mateusz Cholewiak 75′

Wisła Puławy – Stal Stalowa Wola 4:1 (3:1)
0:1 – Damian Łanucha (k.) 14′
1:1 – Karol Kalita 20′
2:1 – Karol Kalita 23′
3:1 – Przemysław Kanarek 31′
4:1 – Konrad Nowak 39′

Okocimski Brzesko – Kotwica Kołobrzeg 0:3 wo.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni