Podsumowanie 10. kolejki.

Najlepsze drużyny w tabeli II ligi wygrały albo zremisowały w 10. kolejce. Ważnego dla siebie hat-tricka strzelił Sebastian Łętocha. Błękitni znów przegrali i w Stargardzie szykuje się trzęsienie ziemi.

Sobota w II lidze była intensywna. Wszystkie kluby postanowiły zagrać tego dnia. Po komplecie meczów liderem pozostała Stal Mielec, która ma trzy punkty przewagi nad inną ekipą z Podkarpacia – Siarką Tarnobrzeg. Oba kluby wygrały w sobotę efektownie. Trzecie miejsce premiowane awansem zajmuje Wisła Puławy, która wyłamała się i nie zwyciężyła, a zremisowała 2:2 z Kotwicą Kołobrzeg.

Stal pokonała 4:1 Okocimskiego Brzesko. Janusz Białek i jego podopieczni mieli prawo obawiać się tego meczu, ponieważ poprzednich dwóch nie wygrali, a Piwosze zdemolowali ostatnio wicelidera. Mielczanie poradzili sobie wzorowo. Pierwszego gola zdobył Andreja Prokić, a pozostałe trzy Sebastian Łętocha. Obaj piłkarze wrócili do składu po pauzie. Autor hat-tricka jest synem Krzysztofa Łętochy, który jest związany z Okocimskim. Drużyna z Brzeska starała się atakować, ale w sobotę trafiła na wyjątkowo podrażnionego rywala.

Siarka Tarnobrzeg odprawiła z kwitkiem Nadwiślana Góra. Było 3:1. W tym spotkaniu najwięcej goli – dwa – zdobył Szymon Martuś, który był bezbłędnym egzekutorem w sytuacjach podbramkowych. Trzeciego gola dorzucił Kamil Kościelny. Siarka odzyskała pozycję wicelidera, ma na koncie sześć zwycięstw i nie musi już przekonywać, że jej wyniki nie są dziełem przypadku. Nadwiślan wrócił do strefy spadkowej po jednym tygodniu ponad nią.

Widowisko w Puławach było emocjonujące. Wisła wychodziła na prowadzenie dwukrotnie. Za każdym razem Kotwica Kołobrzeg reagowała i jak to często bywa, skórę partnerom ratował najbardziej bramkostrzelny stoper ligi Jakub Poznański. Kołobrzeżanie urwali punkty drużynie z czołówki drugi tydzień z rzędu, a na dodatek w ostatniej minucie trafili w słupek z rzutu wolnego. Skończyło się jednak na remisie 2:2. Za tydzień Kotwica podejmie teoretycznie łatwiejszego przeciwnika – Olimpię Zambrów.

Z grupy drużyn, które chcą wskoczyć na miejsce premiowane awansem wygrały GKS Tychy z Gryfem Wejherowo 1:0 oraz Radomiak Radom z ROW-em 1964 Rybnik 3:0. Pokonani wylądowali w strefie spadowej obok wspomnianego już Nadwiślana Góra. Obecność w tym miejscu rybniczan to niespodzianka, ale co dopiero można powiedzieć o fakcie, że ostatnie miejsce w II lidze zajmują Błękitni Stargard Szczeciński.

W Stargardzie pozostaje aktualne pytanie: czy leci z nami pilot? Drużyna nie jest w stanie wygrać od dwóch miesięcy i choć piłkarze wypowiadają mocne słowa, a zarząd klubu stosuje straszaki – przełamania nie widać. Błękitni przegrali w sobotę 0:1 z Polonią Bytom i wiadomo już, że nie spełnią ultimatum i zostaną ukarani finansowo. Niepewna jest przyszłość Krzysztofa Kapuścińskiego, który być może zagra o posadę w następnej kolejce. Jedynego gola dla beniaminka zdobył Damian Michalik i Polonia awansowała na 10. miejsce w tabeli.

W ostatnim meczu dnia Stal Stalowa Wola koncertowo wypunktowała Znicza Pruszków 4:1, przez co w tabeli drużyny zamieniły się miejscami. Wynik wskazuje, że widowisko było jednostronne, ale Stalówka zdobyła dwa, ostatnie gole dopiero w doliczonym czasie po kontratakach. To pierwsza wygrana zespołu z Podkarpacia na wyjeździe, natomiast Znicz udowadnia, że ma problem ze stabilizacją formy.

10. kolejka II ligi:

Siarka Tarnobrzeg – Nadwiślan Góra 3:1 (1:0)
1:0 – Szymon Martuś 21′
2:0 – Kamil Kościelny 64′
2:1 – Artur Pląskowski 65′
3:1 – Szymon Martuś 81′

Wisła Puławy – Kotwica Kołobrzeg 2:2 (2:1)
1:0 – Mateusz Olszak 2′
1:1 – Jakub Poznański 7′
2:1 – Sebastian Głaz (k.) 43′
2:2 – Jakub Poznański (k.) 62′

Olimpia Zambrów – Legionovia Legionowo 2:0 (1:0)
1:0 – Dominik Lemanek 37′
2:0 – Kamil Zapolnik 67′

Puszcza Niepołomice – Raków Częstochowa 1:1 (0:1)
0:1 – Łukasz Góra 36′
1:1 – Mateusz Broź 72′

Stal Mielec – Okocimski Brzesko 4:1 (2:0)
1:0 – Andreja Prokić 16′
2:0 – Sebastian Łętocha 31′
2:1 – Patryk Bryła 63′
3:1 – Sebastian Łętocha 64′
4:1 – Sebastian Łętocha 66′

ROW 1964 Rybnik – Radomiak Radom 0:3 (0:1)
0:1 – Radosław Sylwestrzak 29′
0:2 – Maciej Świdzikowski 73′
0:3 – Mateusz Radecki 90′

GKS Tychy – Gryf Wejherowo 1:0 (0:0)
1:0 – Michał Grunt 65′

Polonia Bytom – Błękitni Stargard Szczeciński 1:0 (1:0)
1:0 – Damian Michalik 44′

Znicz Pruszków – Stal Stalowa Wola 1:4 (1:1)
0:1 – Przemysław Oziębała 11′
1:1 – Paweł Kaczmarek 45′
1:2 – Przemysław Oziębała 63′
1:3 – Dawid Jabłoński 90′
1:4 – Dawid Jabłoński 90+2′

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni