Podlasie kolejnym rywalem Stali

Rozgrywki na trzecioligowym froncie nie zwalniają tempa. Już w środę Stal Stalowa Wola rozegra kolejny ligowy mecz. Tym razem przeciwnikiem naszego zespołu będzie Podlasie Biała Podlaska.

Podlasie do tej pory zgromadziło na swoim koncie 44 punkty i plasuje się na szóstym miejscu. W ostatniej kolejce nasi środowi przeciwnicy w derbowym pojedynku rozbili na własnym boisku Orlęta Radzyń Podlaski 5:0. Forma ofensywna rywala Stalówki jest dość imponująca. W ostatnich szesnastu meczach Podlasie w każdym z nich strzelało przynajmniej jednego gola. Po raz ostatni gola rywalom zespół z Białej Podlaskiej nie strzelił w październiku a byli to zielono-czarni. Jeszcze tylko zespołowi z Łagowa drużyna Podlasia nie potrafiła strzelić bramki. Z kolei w ostatnich trzech potyczkach nasi rywale zdobyli aż czternaście goli. Najwięcej bramek dla Podlasia zdobyli Damian Lepiarz i Marcin Pigiel po osiem.

Stalówka w ostatniej kolejce również grała derbowy pojedynek. W spotkaniu hutniczych ekip lepsi okazali się zawodnicy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Seria wygranych zielono-czarnych została przerwana. Na środkowy pojedynek z Podlasiem wraca już po przymusowej pauzie za nadmiar żółtych kartek podstawowy bramkarz Stali Mikołaj Smyłek. Pauzować jeszcze jeden mecz musi niestety Tomasz Kołbon, to efekt zawieszenia przez komisję dyscyplinarną PZPN po czerwonej kartce otrzymanej w Nowym Targu. Pozostali zawodnicy będą do dyspozycji trenera Ireneusza Pietrzykowskiego.

 

Stal Stalowa Wola – Podlasie Biała Podlaska

środa (24.05.2023), g. 18
PCPN, ul.Hutnicza 10a
sędzia: Damian Gawęcki (Kielce)

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni