Po zwycięstwo do Pruszkowa

W 2. kolejce drugoligowych rozgrywek nasza drużyna na wyjeździe zmierzy się ze Zniczem Pruszków. Zielono-czarni na teren rywala pojadą z nadzieją na rehabilitację za porażkę w inauguracyjnym spotkaniu nowego sezonu.

Przegrana bardzo boli – mówił po meczu z Resovią Rzeszów Łukasz Zjawiński. Młody napastnik naszej „Stalówki” w spotkaniu derbowym strzelił gola, lecz zielono-czarni w tej potyczce musieli uznać wyższość rywala, który pokonał nas 3:1. Teraz przed „Stalówką” okazja na rehabilitację. W najbliższą sobotę nasza drużyna rywalizować będzie ze Zniczem w Pruszkowie.

W Pruszkowie też na pewno będzie ciężkie spotkanie, ale trzeba szybko wyciągnąć wnioski, przeanalizować mecz z Resovią, poprawić błędy, które zrobiliśmy i z otwartą, pozytywną głową pojechać do Pruszkowa i walczyć o trzy punkty – zapowiadał obrońca Piotr Witasik.

„Stalówka” w Pruszkowie walczyć będzie o pierwsze ligowe punkty w tym sezonie. Znicz takie zdobył już w 1. kolejce, w której pokonał na wyjeździe spadkowicza z Fortuna I ligi, GKS Katowice. Drużyna z Pruszkowa zwyciężyła 3:1 i udanie rozpoczęła nowy sezon.

Ze Zniczem mamy również pewne rachunki do wyrównania. Zmierzyliśmy się z tym zespołem już 22 razy, a bilans tych potyczek jest minimalnie lepszy na korzyść naszego rywala. Stal wygrała ośmiokrotnie, Znicz dziewięć razy. Zanotowano także pięć remisów.

W ostatnim meczu tych dwóch drużyn, rozgrywanym w Boguchwale, pruszkowianie pokonali nas 2:1. Czas zatem na zwycięstwo – tym bardziej, że nasza ostatnia wizyta w Pruszkowie zakończyła się zwycięstwem zielono-czarnych 2:0.

Co na temat najbliższego rywala sądzi trener Stali, Paweł Wtorek?

STALÓWKA tv. Przed meczem ze Zniczem Pruszków.

???Trener Paweł Wtorek opowiada o przygotowaniach do najbliższego meczu ze Zniczem Pruszków.⏰⏰⏰Początek meczu:sobota godz:1⃣8⃣

Gepostet von Stal Stalowa Wola PSA am Freitag, 2. August 2019

Spotkanie Znicz Pruszków – Stal Stalowa Wola zostanie rozegrane w sobotę 3 sierpnia o godzinie 18:00 w Pruszkowie. Sędzią tego spotkania będzie Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

Historia spotkań Stali ze Zniczem:

sez. 2007/08

Stal – Znicz 0:2

Znicz – Stal 1:1 (Maciorowski)

sez .2008/09

Stal – Znicz 0:1

Znicz – Stal 1:0

sez. 2009/10

Znicz – Stal 2:1 (Salami)

Stal – Znicz 3:2  (Treściński, Czpak, Litwiniuk)

sez. 2010/11

Stal – Znicz 1:0 (Gęśla)

Znicz – Stal 0:0

sez. 2011/12

Znicz – Stal 0:1 (Piątkowski)

Stal – Znicz 0:2

sez. 2012/13

Znicz – Stal 3:1 (Fabianowski)

Stal – Znicz 0:2

sez. 2013/14

Znicz – Stal 2:2 (Bogacz, Czarny)

Stal -Znicz 1:1 (Czarny)

sez. 2014/15

Stal – Znicz 3:0 (Sekulski 2, Płonka)

Znicz – Stal 1:1 (Płonka)

sez. 2015/16

Znicz – Stal 1:4 (Oziębała 2, Jabłoński 2)

Stal – Znicz 1:3 (Płonka)

sez. 2017/18

Znicz – Stal 1:3 (Trubeha, Gębalski, Janiszewski)

Stal – Znicz 2:0 (Jarosz, Mistrzyk)

sez. 2018/19

Znicz – Stal 0:2 (Dziubiński, Łetocha)

Stal – Znicz  1:2 (Trąbka)

 

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni