Po utrzymanie do Nowego Dworu Maz.

Rozgrywki o mistrzostwo II Ligi są już na finiszu . Do rozegrania zostały dwie kolejki spotkań. Ligowa tabela jest bardzo „spłaszczona” i osiem zespołów będzie walczyć do końca o utrzymanie na centralnym szczeblu rozgrywek. Różnica pomiędzy 4. w tabeli Zniczem Pruszków(49 pkt.) a 11. Stalą Rzeszów (44 pkt) to zaledwie 5 punktów. Wszystko może się zdarzyć, czeka Nas bardzo emocjonująca końcówka sezonu. Ciasno jest również na szczycie tabeli. O dwa miejsca premiowane awansem na zaplecze ekstraklasy walczą trzy zespoły: Pogoń Siedlce, Siarka oraz Wigry. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek nikt nie może być pewny sukcesu.
Przed nami 33. kolejka spotkań w której Stalówka powalczy o ligowe punkty ze Świtem. Jest to kolejny mecz o „sześć oczek”. Stalowcy zajmują 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 48 punktów i mają jedynie punkt przewagi nad strefą spadkową. Wygrana w Nowym Dworze powiększy  przewagę do 4 punktów i zagwarantuje Stali utrzymanie  w lidze. Trener Paweł Wtorek nie będzie mógł skorzystać w tym meczu z Mikołajczaka i Żmudy. Obaj zawodnicy nie zagrają już do końca sezonu. Mikołajczak pauzował będzie za żółte kartki a Żmudzie odnowiła się kontuzja. Pod znakiem zapytania stoi występ Reimana, który nie trenował w czwartek z zespołem.
Świt Nowy Dwór Mazowiecki pożegnał się już z ligą. Zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Biało-zieloni wygrali w tej rundzie zaledwie jedno spotkanie a było to 15 marca , kiedy pokonali na własnym boisku Pogoń Siedlce 2:1. Podopieczni Igora Gołaszewskiego aż dziesięć razy schodzili z boiska pokonani. W ostatniej kolejce spotkań przerwali fatalną serię sześciu przegranych remisując z Olimpią w Zambrowie 0:0.
W ostatnich sześciu potyczkach obu zespołów padło trzy remisy, dwa razy wygrywała Stal, jedno zwycięstwo odnieśli biało-zieloni.
W rundzie jesiennej Stalówka rozgromiła Świt na własnym terenie aż 4:0. Bramki w tym meczu zdobywali : Argasiński, Reiman-2 i Juda.
Zawodnikom życzymy szczęścia i powodzenia. Kibicom , którzy nie będą mogli oglądać tego spotkania na żywo polecamy relację internetową na portalu lajfy.com.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni