Po punkty do Wiązownicy

Stal Stalowa Wola w niedzielę zagra drugi mecz w rundzie wiosennej. Zielono-czarnych czeka wyjazdowa potyczka z KS Wiązownica.

Nasi niedzielni rywale w obecnych rozgrywkach nie spisują się zbyt dobrze. Beniaminek trzecioligowych zmagań znajduje się w strefie spadkowej, a w przerwie zimowej po raz drugi w tym sezonie zmienił trenera. Oprócz tego dokonano szeregu roszad m.in. ściągając kilku nowych zawodników z ŁKS-u Łagów. Zespół zaliczył jednak falstart i na inaugurację przegrali wyjazdową batalię z Orlętami Radzyń Podlaski 2:4.

Stalówka dobrze zaczęła nowa rundę. W pierwszym meczu po przerwie zimowej zielono-czarni pokonali w pojedynku z jednym z bezpośrednich rywali w walce o awans rezerwy Cracovii 1:0. Zawodnicy Stali zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Tym razem zadanie tylko z pozoru wydaje się łatwiejsze. Jesienią Stalówka pokonała rywali 3:0 po dwóch wykorzystanych rzutach karnych przez Jakuba Kowalskiego i golu Kosei Iwao.

W niedzielnych zawodach pauzować będzie za nadmiar żółtych kartek Łukasz Soszyński. Do zdrowia wraca Sławomir Duda i będzie brany pod uwagę przez trenera Łukasza Surmę do kadry meczowej. Pod znakiem zapytania stoi z kolei występ Kosei Iwao.

KS Wiązownica – Stal Stalowa Wola
niedziela 12.03.2023 godzina 14.00
stadion w Wiązownicy przy ulicy Sportowej 36
sędzia: Mateusz Mastaj (Dębica)

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni