Po punkty do Stargardu.

Po dwóch meczach rozegranych na własnym stadionie Stal uda się w daleką podróż do Stargardu Szczecińskiego. W 13. kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi zielono-czarni zagrają na wyjeździe z Błękitnymi. Mecz zaplanowano na sobotę-17.10. na godzinę 15:00. Drużyna wyjedzie na to spotkanie dzień wcześniej-w piątek.
Najbliższy przeciwnik Stalówki po 12. kolejkach zajmuje 17 miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Błękitni wygrali dwa ligowe mecze, cztery razy remisowali i doznali sześciu porażek. Zespół ze Stargardu zdobył łącznie dwanaście bramek, tracąc przy tym szesnaście goli. Na swoim stadionie błękitno-biali odnieśli dwa zwycięstwa, dwa razy zremisowali i doznali dwóch porażek, strzelając przy tym sześć bramek i tracąc pięć. W ostatnich trzech kolejkach podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego zdobyli cztery punkty. Po porażce 1:0 z Polonią w Bytomiu, pokonali u siebie 2:1 Puszczę Niepołomice i zremisowali 0:0 ze Zniczem w Pruszkowie.
Stalówka po 12 rozegranych meczach zajmuje 7 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 18 punktów. Stosunek bramek to 13 strzelonych przy 12 straconych. Podopieczni Jaromira Wieprzęcia odnieśli w lidze cztery zwycięstwa, sześć razy remisowali i doznali dwóch porażek. Zielono-czarni od ośmiu kolejek nie przegrali meczu. Stalowcy rozegrali na wyjeździe pięć spotkań-raz wygrali, dwa razy zremisowali i doznali dwóch porażek, strzelając pięć bramek i tracąc siedem. W trzech ostatnich potyczkach Nasz zespół odniósł jedno zwycięstwo, pokonał na wyjeździe Znicz 1:4, dwa razy zremisował z ROW-em 0:0 i z Rakowem 1:1.
Mamy nadzieję, że Stal podtrzyma dobrą passę spotkań bez porażki i poprawi bilans zwycięstw na wyjeździe. Życzymy kompletu punktów w najbliższym meczu.
W sezonie 2014/2015 Stal wygrała w Stargardzie 3:1. Dla zielono-czarnych trzy bramki strzelił Sekulski a dla gospodarzy trafił Gajda. Stalowcy w rewanżu na własnym boisku przegrali O:2 a bramki dla gości zdobyli Kosakiewicz i Fadecki. Tym samym Błękitni zakończyli poprzedni sezon na szóstym miejscu w tabeli z dorobkiem 55 punktów wyprzedzając w tabeli Stal, która uplasowała się na siódmej pozycji z 54 punktami. Zespół ze Stargardu był również rewelacją rozgrywek o Puchar Polski. Drużyna dotarła do półfinału w sezonie 2014/2015 gdzie musiała uznać wyższość Lecha Poznań.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni