Po punkty do Rybnika.

Nastroje w Stalowej Woli nie są wesołe. Stalówka nie wygrywa i co najgorsze spada coraz niżej w tabeli. We wiosennych spotkaniach piłkarskiej drugiej ligi zielono-czarni zgromadzili zaledwie dwa punkty. Tak słabej postawy nikt się nie spodziewał. Zespół z dorobkiem 30 punktów zajmuje 14 miejsce w tabeli.
Do końca sezonu pozostało jeszcze siedem kolejek. Stal ma do rozegrania sześć spotkań, bo w ostatniej kolejce dostanie walkowerem trzy punkty, bo jak wszyscy wiemy Okocimski Brzesko wycofał się z rozgrywek. To zdobycia jest więc jeszcze 18 oczek. Patrząc jednak na terminarz i obecną formę zawodników z Hutniczej można mieć obawy co do przyszłości.
Już dzisiaj-piątek 29.04. Stalówka jedzie do Rybnika na mecz z miejscowym ROW 1964. Początek spotkania o godzinie 19:00. ROW to jeden z bezpośrednich konkurentów w walce o utrzymanie. Dlatego trzeba ten mecz wygrać, wtedy zapanuje nieco więcej optymizmu. Zespół z Rybnika po 27 kolejkach zajmuje 13 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 30 punktów. Rybniczanie na wiosnę również nie zachwycają formą, grają w kratkę ale zdołali wygrać jedno spotkanie. Do tego dołożyli trzy remisy i dopisali punkty za walkower z Okocimskim. To pozwoliło drużynie wydostać się ze strefy spadkowej i walczyć o pozostanie w lidze. W ostatnich 2 meczach ROW zremisował u siebie ze Zniczem i z Radomiakiem w Radomiu. Na jesień w Stalowej Woli spotkanie pomiędzy Stalą a ROW-em zakończyło się bezbramkowym remisem.
Kolejna seria spotkań to kolejny wyjazd. Tym razem do Częstochowy. Raków jest jednym z faworytów do awansu do pierwszej ligi i nie będzie tam łatwo zdobyć punkty. Potem na własnym stadionie mecz z rozpędzonymi Błękitnymi Stargard, wyjazd na trudny teren do Wejherowa. Legionovia u siebie i Kotwica w Kołobrzegu. Kadrowo Stalówka nie wygląda zbyt dobrze, a to wszystko przez kontuzje. Po urazie do gry wrócił już Grzegorz Wawrzyński, a on zawsze prezentuje stały i wysoki poziom. Do treningów w tym tygodniu wróciła dwójka zawodników: Marcin Kowalski oraz Dawid Przezak. Trener Ryszard Kuźma będzie miał nieco większe pole manewru przy ustalaniu składu na ligowe spotkania. – Musimy jeszcze mocniej pracować na treningach i wtedy wyniki przyjdą – mówi Ryszard Kuźma, trener Stali Stalowa Wola. Na to liczą kibice, którzy nie wyobrażają sobie degradacji do trzeciej ligi.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni