Po punkty do Puław.

Już w sobotni wieczór Stal rozegra trzecie ligowe spotkanie w tym roku. W 22. kolejce zielono-czarni zagrają w Puławach z Wisłą. Początek widowiska o godzinie 18:00.

W ekipie Wisły po mało udanym początku sezonu, remisie na inaugurację z Puszczą Niepołomice, porażce w Pruszkowie ze Zniczem, panuje spora mobilizacja. Każdy chce, aby przełamanie przyszło już w sobotę, w trudnym meczu ze Stalą. W walce o 3 punkty wiślakom może pomóc już Dawid Pożak, który jest gotowy na 100% do gry po urazie. W treningu są pozostali kontuzjowani gracze Dimitrij Khlebasolau i Sebastian Duda, którzy jednak potrzebują jeszcze kilku dni, aby mogli być brani do meczowego składu.
Wisła Po 21. kolejkach zajmuje wysokie 2 miejsce w tabeli z dorobkiem 40 punktów.

Stalówka po 21 seriach gier zajmuje 8 miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Wiosną podobnie jak wiślacy Stal zdobyła 1 punkt. Na inaugurację ligi w derbach Podkarpacia podopieczni Andrzeja Kasiaka przegrali w Tarnobrzegu z Siarką 1:0, a tydzień temu zremisowali z liderem tabeli- Stalą Mielec 1:1. Miejmy nadzieję, że Nasi zawodnicy staną na wysokości zadania i wygrają pierwszy mecz w tym roku. Liczymy na Tomasza Płonkę, który w obecnych rozgrywkach trafiał już siedmiokrotnie do bramki rywali. O jedno trafienie mniej ma Damian Łanucha. Bardzo groźny powinien być także 29-letni Przemysław Oziębała, który na swoim koncie ma 81 spotkań w polskiej Ekstraklasie.

Historia spotkań:
Jesienią przy Hutniczej Wisła przegrała ze Stalą 1:0, tracąc gola w 87 minucie z rzutu karnego.

2011/12
Stal Stalowa Wola: Wisła 3:2 ( Nowak, Olszak)
Wisła Puławy: Stal Stalowa Wola 1:1 ( Misztal)
2012/2013
Stal Stalowa Wola : Wisła Puławy 0:2 ( Gawrysiak, K.Nowak)
Wisła Puławy : Stal Stalowa Wola 0:0
2013/2014
Stal Stalowa Wola : Wisła Puławy 1:1 ( Nowak)
Wisła Puławy : Stal Stalowa Wola 2:0 ( Wiącek, Szczotka)
2014/2015
Wisła Puławy : Stal Stalowa Wola 0:2
Stal Stalowa Wola : Wisła Puławy 2:4 ( Niezgoda 2, Machalski, Maksymiuk)
2015/2016
Stal Stalowa Wola : Wisła Puławy 1:0

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni